Ana Sayfa Biyoteknoloji BioNTech & DualityBio, Küresel İşbirliği

BioNTech & DualityBio, Küresel İşbirliği

Alman biyoteknoloji firması BioNTech ve Çin merkezli DualityBio’nun, iki kanser antikor ilaç adayını birlikte geliştirmek ve ticarileştirmek için iş birliği yapacağı bildirildi

BioNTech ve DualityBio, Katı Tümörler için Farklılaştırılmış Antikor-İlaç Eşlenik Terapötiklerinin Gelişimini Hızlandırmak İçin Küresel Stratejik Ortaklık Oluşturuyor.

  • BioNTech, çok çeşitli insan kanserlerinde ifade edilen hedeflere yönelik iki araştırma amaçlı antikor-ilaç eşlenik varlığı (DB-1303 ve DB-1311) için DualityBio’dan özel lisanslar aldı.
  • İşbirliği, BioNTech’in klinik evre onkoloji portföyüne yeni bir hassas ilaç terapötikleri sınıfı ekleyerek sinerjistik potansiyeli olan immünoterapi araç setinin genişliğini genişletecek.
  • DualityBio, toplam 170 milyon $’lık ön ödemeler alıyor ve potansiyel olarak toplam 1,5 milyar $’ı aşan geliştirme, düzenleme ve ticari dönüm noktası ödemelerinin yanı sıra gelecekteki potansiyel ürün satışlarında tek haneden çift haneye kademeli telif ücretleri almaya hak kazanacak.

İcra Kurulu Başkanı Dr. Uğur Şahin, “Son yıllarda, ADC alanı, çeşitli sınırlamaların üstesinden gelerek ve standart kemoterapiye alternatif olabilecek geniş çapta uygulanabilir bir hassas ilaç ilaç sınıfı olarak potansiyelini göstererek önemli ilerleme kaydetti” dedi. ve BioNTech’in Kurucu Ortağı . “Portföyümüze bu iki ADC’nin eklenmesi, immünoterapi boru hattımızı güçlendiriyor ve tüm hasta yolculuğu boyunca bir dizi katı tümörü olan hastalara terapötik faydalar sağlamak amacıyla yeteneklerimizi genişletiyor.”

DualityBio’nun Kurucusu ve CEO’su Ph.D. John Zhu, “İnovasyon yoluyla hastalara dönüşümsel tıp getiren lider bir şirket olan BioNTech ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi . “Bu, yalnızca DualityBio’nun yeni nesil ADC platformunun değil, aynı zamanda dahili keşif ve geliştirme yeteneklerinin de tanınmasıdır. Bu stratejik ortaklıkla, dünya çapındaki hastaların yararına yenilikçi tedavilerin geliştirilmesini ilerletmek için birlikte çalışmaya kararlıyız.”