Ana Sayfa İlaç Bayer Tarım Ürünleri Deneyimli İsimleri Ekibine Kattı

Bayer Tarım Ürünleri Deneyimli İsimleri Ekibine Kattı

Bayer Tarım Ürünleri Bahçe Bitkilerinden sorumlu Üretici ve Kanal Pazarlama Müdürü görevini Aslı Sinangil üstlendi. Tarım Ürünleri Pazarlama İletişimi Yöneticisi Buket Şahin oldu.

Ebru Yaka, Tarım Ürünleri Doğu Akdeniz Saha Çözümleri Müdürü olarak katıldı.

 Eşitlikçi ve yetkinlik temelli bakış açısıyla insan kaynağını günden güne güçlendiren Bayer; üç deneyimli kadın yöneticiyi Tarım Ürünleri ekibine dahil etti.

Bayer Tarım Ürünleri Bahçe Bitkilerinden sorumlu Üretici ve Kanal Pazarlama Müdürü görevine Temmuz ayı itibarıyla Aslı Sinangil getirildi.

Sinangil, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından Amerika’daki North Alabama Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamladı. Pazarlama alanında başlayan kariyeri süresince FMCG başta olmak üzere birçok farklı sektörde ve Oyak, Gratis, Little Caesars, GFK, Hayat Kimya gibi şirketlerde önemli sorumluluklar üstlendi.

Buket Şahin, Tarım Ürünleri Pazarlama İletişimi Yöneticisi görevini Temmuz ayı itibarıyla devraldı. Lisansını, İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde yapan Şahin, işletme yüksek lisansını Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de tamamladı. Kariyeri boyunca stratejik iletişim konusunda farklı ajansların yanı sıra Armaggan, Generali Sigorta, Deutsche Messe AG, BASF gibi şirketlerde çalıştı. Şahin, halkla ilişkiler, stratejik iletişim, dijital pazarlama, içerik ve itibar yönetimi alanlarındaki deneyimleriyle Bayer Tarım Ürünleri ekibinde çalışmalarını sürdürecek. Şahin’in, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nden (TUHİD) Altın Pusula ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından verilen Milenyum Hedefleri – İş Hedefi Ödülleri bulunuyor.

Ebru Yaka, Tarım Ürünleri Doğu Akdeniz Saha Çözümleri Müdürü olarak ekibe katıldı.

Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olan Yaka, lisans ve lisansüstü eğitimini Marmara Üniversitesi Biyoloji bölümünde tamamladı. Bayer’e katılmadan önce Abdi İbrahim İlaç’ta Teknoloji Transferi ve Proje Yöneticisi olarak çalışan ve proje yönetimi, teknoloji transferi, tedarikçi yönetimi, steril ilaç üretimi, kalite sistemleri, farmakovijilans konularında uzmanlığı bulunan Yaka; yerelleşme stratejisi kapsamında Türkiye’de ilk aşı üretimi, FDA Steril Oftalmoloji Projesi ve GSK – Abdi İbrahim Nebule Transfer Projesi gibi çok sayıda projede yer aldı.