Ana Sayfa İlaç Ayşenur Kökenli Paksoy, Merck Türkiye Strateji, Operasyon ve İş Mükemmeliyeti Direktörü

Ayşenur Kökenli Paksoy, Merck Türkiye Strateji, Operasyon ve İş Mükemmeliyeti Direktörü

Ayşenur Kökenli Paksoy, Merck Türkiye Strateji, Operasyon ve İş Mükemmeliyeti Direktörü

Ayşenur Kökenli Paksoy, 2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Virginia Üniversitesi Mclntire Ticari Bilimler Bölümü’nde Pazarlama ve Yönetim alanlarında lisans eğitimini tamamladı. Paksoy, profesyonel iş hayatına Washington D.C.’de WPP üyesi pazar araştırma firması Penn, Schoen, and Berland Associates’ta başladı. 2007 yılında Türkiye’ye dönerek Nielsen’ın Özel Araştırmalar bölümünde Müşteri Sorumlusu olarak çalıştı.

Sonrasında ilaç sektörüne geçiş yaparak, sırasıyla Wyeth, Pfizer ve Novartis şirketlerinde edindiği 15 yıllık deneyiminde, kurumsal strateji, iş mükemmeliyeti ve pek çok farklı terapötik alanda pazarlama departmanlarında lokal ve global rollerde görev aldı.

Paksoy, Merck Türkiye’ye katılmadan önce Novartis’te Oftalmoloji & Nörobilim Pazarlama Müdürü olarak çalışıyordu. İlaç sektörü deneyiminde birçok ürün lansmanı sürecini başarıyla yöneten Paksoy, hayata geçirdiği öncü projelerle pek çok ödül almıştır. Nisan ayı itibariyle Merck Türkiye Strateji, Operasyon ve İş Mükemmeliyeti Direktörü olarak yeni görevine başlayan Ayşenur Kökenli Paksoy, aynı zamanda Merck Türkiye Yönetim Kurulu üyesi olmuştur.