Ana Sayfa Manşet Ali Raif İlaç, ARGE Merkezi’nde Alınan Marka sıralamasında 5. oldu

Ali Raif İlaç, ARGE Merkezi’nde Alınan Marka sıralamasında 5. oldu

Ekonomi ve iş dünyası portalı olan Turkishtime  tarafından bu yıl 9.’su gerçekleştirilen  Ar-Ge 250 araştırmasında Ali Raif İlaç,  2021 yılı verileriyle ‘’Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri” arasına girerek ARGE Merkezi’nde alınan marka sıralamasında tüm sektörlerde 5., ilaç endüstrisi içinde 4. olarak yer aldı.

Yaşama değer katmak, insan sağlığını korumak ve iyileştirmek amacı ile topluma yüksek kalitede hizmet ve ürünler sunmak için çalışan Ali Raif İlaç, Türk İlaç sektöründe 59 yıllık deneyimi ve yüzde yüz yerli sermayesi ile çalışmalarını devam ettirmektedir. Yeni ürünlere yatırım yaparak, yıllardır sürdürdüğü AR-GE faaliyetleriyle ve 2017 yılında tescillenen AR-GE Merkezi’nde yaptığı çalışmalarla Türk İlaç Sanayine yeni ürünler kazandırmaktadır.

Ali Raif İlaç, 2020 yılında yenilikçi, katma değeri yüksek, eşdeğer ilaç geliştirme projeleri ile AR-GE faaliyetlerini 54 proje ve 21 marka ile sürdürdü. 2021 yılında AR-GE harcamalarını önemli düzeyde artırarak aynı yıl 45 proje ve 45 marka alımı ile portföyünü genişletti, 1 ulusal ve 1 uluslararası patent tescili gerçekleştirdi.

Turkishtime tarafından hazırlanan Ar-Ge 250 araştırmasında 2021 yılı verileriyle ‘’Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri” arasına girerek ARGE Merkezi’nde Alınan Marka sıralamasında tüm sektörlerde 5., ilaç endüstrisi içinde 4. olarak yer aldı.

Ali Raif İlaç, dahil olduğu ve hedeflediği tedavi alanlarında hasta ve hekim için etkili, farklılaşmış farmasötik formlar ile kullanım kolaylığı sağlayan ve hasta uyumunu artıran yenilikçi ürünler yapmayı sürdürmektedir. Kadın istihdamına önem veren Ali Raif İlaç,  %75 kadın çalışan ve %70 kadın yöneticiye sahip AR-GE Merkezi ekibi ile çalışmalarına devam etmekte, araştırmacılarına lisansüstü eğitim desteği sunarak hem kişisel hem de ekip donanımının artırılmasını sağlamaktadır. AR-GE Merkezi ile yeni ürün geliştirme çalışmalarının yanında ilaç endüstrisi ve üniversite arasındaki iş birliğini de önemsemektedir. AR-GE ekibi bu alandaki eğitim, sempozyum ve konferanslara katkı sağlayarak öğrencilerin endüstriye katılımlarını, faydaya ortak olmalarını ve farkındalıklarının artırılarak teşvik edilmelerini amaçlamaktadır.

Ali Raif İlaç, 200’ü aşkın ürünü ve yeni markaları ile Türk İlaç Endüstrisi’nde ilk yirmi firma arasında yer almaktadır.  Geleceğe yatırımını sürdüren Ali Raif İlaç, 2021 yılında temelini attığı ikinci fabrika yatırımı ile mevcut üretim kapasitesini 4 katına çıkarmayı, istihdamı %30 artırmayı, yeni üretim hatları açarak farklı formlarda üretim yapmayı, AR-GE Merkezi’nin büyütülmesi ve yeni ürün çalışmalarının çeşitlendirilmesi ile uluslararası pazarda ihracatını büyütmeyi hedeflemektedir.

Ali Raif, yetenek gelişim projesi ile bronz ödülün sahibi oldu. 

Ali Raif İlaç İnsan Kaynakları Direktörlüğü Ekibi, Türkiye  Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği’nin  düzenlediği 2022 TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri’nde  bronz ödülün sahibi oldu. 

2015 yılından beri kurumsal eğitim ve gelişim alanında Türkiye’nin en iyi uygulamalarını değerlendirerek kurumlardaki başarılı projelerin görünür hale gelmesini, ödüllendirilmesini ve iyi uygulamaların paylaşılarak yaygınlaşmasını amaçlayan TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri 2022 kazananları belli oldu.

Ali Raif İlaç , 2022 TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri’nde ‘Yetenek Gelişim Programı’ kategorisinde, potansiyel yönetici adaylarının gelecek rollere hazırlandığı  ‘Aris Future Gelişim Yolculuğu’ projesi ile “Bronz” ödül almaya hak kazandı.

Aris Future Gelişim Yolculuğu Projesi, yapılan başvurular sonrası ön değerlendirmelerden geçen 14 yönetici adayının koçluk seansları ile başladı. 24 ay süren yolculukta Kendimi Yönetirim, İlişkilerimi Yönetirim, İşimi Yönetirim, Ekibimi Yönetirim modülleri, mikro öğrenme uygulamaları ve modüller arası mentorluk görüşmeleri ile eğitimler karşılıklı pekiştirildi, verimli ve keyifli geçmesi sağlandı. Katılımcıların gelişim karneleri yakından takip edilerek faydanın artırılması amaçlandı.

24 aylık eğitim süreci sonunda  ‘Aris Future Gelişim Yolculuğu’ katılımcılarının %36’sı  yeni yönetici pozisyonlarına terfi etti, diğer tüm katılımcılar yetkinliklerini kullanabilmeleri amacı ile yeni pozisyonlar için değerlendirmeye alındı.  İlk mezunların ve yöneticilerin olumlu geri bildirimlerinden alınan teşvik ve iç görüler ile Ali Raif İlaç İnsan Kaynakları Direktörlüğü Eğitim ve Gelişim Müdürlüğü çaltısı altında “Geleceğin Özünde Sen Varsın” mottosuyla Aris Future Gelişim Yolculuğu 2 programının hazırlıklarına başlandı.

Yaşama değer katmak, insan sağlığını korumak ve iyileştirmek amacı ile topluma yüksek kalitede hizmet ve ürünler sunmak için çalışan Ali Raif İlaç, Türk İlaç sektöründe yüzde yüz yerli sermayesi ile 59 yıllık deneyime sahiptir. Tüm çalışmalarında insana saygıyı, güvenilirliği, başarıyı ve yenilikçiliği prensip edinmekte, yetenek yönetimi ve gelişim başta olmak üzere hem üretim tesislerine hem de ARGE çalışmalarına yatırım yaparak geleceğini inşa etmeyi sürdürmektedir.