Ana Sayfa Manşet 1. basamak ve eczacılar olmak üzere sağlık çalışanları teşvik alabilecek!

1. basamak ve eczacılar olmak üzere sağlık çalışanları teşvik alabilecek!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) parlamento muhabirlerinin sorularını yanıtladı. Bakan Koca, 1. basamak ve eczacılar olmak üzere sağlık çalışanlarının teşvik alacağını duyurdu.

Bakan Koca, sağlık çalışanlarına ek ödemelerle ilgili olarak da “Ek ödemelerle ilgili beyaz reform çerçevesinde teşvik ödemesi başladı.

“Ek ödemeyle ilgili beyaz reformla teşvik dönemi başlamıştı. Birinci basamak ile ilgili teşvik verilmesi doğrultusunda bir çalışma vardı Maliye ve Bütçeden geçti, Stratejiden Sayıştay’dan dün geçti bir iki gün içinde yayınlanır. Hem birinci basamak hem temel bilimlerde üniversitelerde olan değişikliğe benzer düzenleme hem de eczacılıarla ilgili hem taban hem teşvik oranlarının değişitiği bir yönetmeliği bir gün içinde yayınlayacağız dolayısıyla herkes teşvik alıyor olacak.”

ÖZEL HASTANELERLE İLGİLİ YÖNETMELİK

Muayenehane hekimlerinin özel hastanelerde ameliyatlarının kısıtlandığı iddiası ile ilgili Bakan Koca, “Muayenehanelerle ilgili şu anda bir çalışma yok. Özel hastanelerin muayeneler üzerinden sistemi delmesine izin vermeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Bakan Koca: Bir süredir bitkisel hayatta olan performans sisteminin fişi çekildi