Ana Sayfa İlaç Fulya Özbörü, Sanovel İnsan Kaynakları ve Kültür Dönüşüm Müdürü

Fulya Özbörü, Sanovel İnsan Kaynakları ve Kültür Dönüşüm Müdürü

Fulya Özbörü

Türk ilaç sektörünün önde gelen oyuncularından olan Sanovel, özel insan kaynağını güçlendirmeye ve organizasyonel yapısını genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü bünyesinde bir atama gerçekleştiren şirketin yeni İnsan Kaynakları ve Kültür Dönüşüm Müdürü, 15 yıldır insan kaynakları alanında başarılı işlere imza atan Fulya Özbörü oldu.

Birçok ulusal ve uluslararası şirketin İnsan Kaynakları departmanında görev alan Fulya Özbörü, 1.600 kişilik ekibiyle toplumların bir ömür sağlığı için çalışmalarını sürdüren Sanovel’de İnsan Kaynakları ve Kültür Dönüşüm Müdürü olarak göreve başladı.

Fulya Özbörü, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun oldu. 2008-2009 tarihleri arasında DiaSa Group’ta İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev alan Özbörü, 2009-2015 yılları arasında ise Turkcell Global Bilgi’de sırasıyla İnsan Kaynakları Uzmanı ve İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonlarında çalıştı. 2017 yılında AlShaya Group’ta İnsan Kaynakları Müdürü göreviyle kariyerine devam eden Fulya Özbörü, aynı yıl Borusan Holding bünyesinde yer alan Borusan Danışmanlık’ta İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştı. 2018-2020 tarihlerinde MNG Kargo’da İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev alan Özbörü, 2020 -2023 tarihleri arasında ise Anadolu Efes’te İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmalarını yürüttü. Kariyeri boyunca insan kaynakları alanında pek çok stratejik sürece liderlik eden Özbörü, Mayıs 2023 itibarıyla Sanovel’de İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü bünyesinde; Yetenek Kazanımı & Yetenek Yönetimi, Performans Yönetimi, Çalışan Bağlılığı ve İnsan Kaynakları Dönüşüm süreçlerinden sorumlu İnsan Kaynakları ve Kültür Dönüşüm Müdürü olarak göreve başladı.