Ana Sayfa Ecza Eczacılığın Gelecek Değeri Çalıştayı

Eczacılığın Gelecek Değeri Çalıştayı

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Arman Üney_

ECZACILIĞIN GELECEK DEĞERİ ÇALIŞTAYIMIZ SONA ERDİ 

Eczacılık mesleğine yönelik algının tespiti, geliştirilmesi ve itibarının güçlendirilmesi amacıyla Türk Eczacıları Birliği’nin İzmir’de düzenlediği Eczacılığın Gelecek Değeri Çalıştayı’nın ikinci gününde mesleki gelişim ve iletişim stratejilerinin ele alındığı yuvarlak masa toplantılarına devam edildi.

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti ve Denetleme Kurulu, eczacı odası başkanları ile yöneticilerin katıldığı çalıştayda, eczacılık mesleğinin önem ve değerinin artırılmasına yönelik çok sayıda fikir ve proje dile getirildi. Eczane, Oda ve Birlik ekseninde hayata geçirilebilecek stratejilerin masaya yatırıldığı çalıştayda, iletişim, sektörel gelişim, toplumsal fayda ve hesap verilebilirlik başlıkları altında değerlendirmeler yapıldı.

Çalıştayın kapanış konuşmasını yapan Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Arman Üney; eczacıların imajının güçlendirilmesi ve toplumsal itibarının daha da yükseltilmesi amacıyla bu çalıştayı hayata geçirdiklerini belirten Üney, “Verimli iki gün geçirdiğimizi düşünüyorum. Aynı zamanda bu değerli fikirleri paylaşırken, dostlukların geliştiğini ve birbirimizi ne kadar özlediğimizi de gördük. Hepiniz iyi ki varsınız” diye konuştu.

“MESLEĞİMİZİN AYDINLIK GELECEĞİNİ BİRLİKTE ŞEKİLLENDİRECEĞİZ” 

Eczacılık mesleğine yönelik algının tespiti, geliştirilmesi ve mesleğimizin itibarının güçlendirilmesi amacıyla Türk Eczacıları Birliği’nin 6-7 Mayıs tarihlerinde düzenlediği Eczacılığın Gelecek Değeri Çalıştayı’nın ilk gününde eczacı odası başkanları ve yöneticileri İzmir’de bir araya geldi.

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Arman Üney, çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada, toplumdaki eczacı algısını tespit etmek ve bu algının hangi yönde geliştirilebileceğini belirlemek amacıyla söz konusu çalıştayın gerçekleştirildiğini ifade etti. Mesleğin, SGK protokolü revizyonundan, İlaç Fiyat Kararnamesinin güncellenmesine, kamu kurum ıskontosu vermeyen firmalardan, her yıl Şubat ayında yapılan fiyat artışları öncesinde erişilemeyen ilaçlara kadar uzanan pek çok sorunun bulunduğuna dikkat çeken Üney, daha sonra şunları söyledi:

“Sorunlarımız var ama bunlarla mücadele etmek ve çözüm bulmak için yeterli enerji ve azmimiz de var. Mesleğimizin aydınlık geleceğini hep birlikte şekillendirmek için ortak aklın egemen olmasını istiyoruz. Birlikte hareket etmek, birlikte üretmek ve birlikte başarmak istiyoruz. Bu program sonucunda belirleyeceğimiz stratejilerin altında sizlerin de imzasının bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.