Ana Sayfa İlaç Melis Aslanağı, En Yenilikçi 50 İK Lideri Arasında

Melis Aslanağı, En Yenilikçi 50 İK Lideri Arasında

Paylaş
Melis Aslanağı,Menarini META Bölgesi (Orta Doğu, Türkiye, Afrika) İnsan Kaynakları Direktörü

Menarini META Bölgesi (Orta Doğu, Türkiye, Afrika) İnsan Kaynakları Direktörü Melis Aslanağı, Fast Company Dergisi’nin açıkladığı, ‘En Yenilikçi 50 İK Lideri’ listesinde yer aldı.

  • Fast Company Dergisi’nin dünyanın önde gelen insan kaynakları yazarlarının ve liderlerinin jürilik görevini üstlendiği, 150’ye yakın başvurunun yapıldığı listede son yıllarda yenilikçi yaklaşımlarıyla öne çıkan insan kaynakları liderleri bulunuyor. 
  • En yenilikçi İnsan Kaynakları liderleri arasına giren Melis Aslanağı yaptığı açıklamada; Türkiye’de üretimden satışa, pazarlamadan medikale kadar birçok farklı alanda 1000’e yakın çalışanımızla birlikte kurduğumuz güçlü bir kurum kültürü ve iş yapma anlayışına sahibiz dedi. Aslanağı, yeni dönemde çalışanlarımıza yönelik bireysel farkındalığı artıracak, kişisel ve mesleki gelişim eğitimlerini ve dijitalleşmeyi ön planda tutmayı sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

İtalya’nın en büyük ilaç şirketi Menarini, insan kaynakları alanındaki yenilikçi uygulamaları ve çalışmalarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. 2021 yılında ‘Kincentric Best Employer- En İyi İşyeri’ ödülü alan Menarini, bugün de Fast Company Dergisi’nin “En Yenilikçi 50 İK Lideri” listesinde yer aldı.

İş ve ekonomi dünyasının önemli yayınlarından Fast Company Türkiye tarafından düzenlenen ve dünyanın önde gelen insan kaynakları yazarlarından ve liderlerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilen ‘En Yenilikçi 50 İK Lideri’ listesinde, Menarini META Bölgesi (Orta Doğu, Türkiye, Afrika) İnsan Kaynakları Direktörü Melis Aslanağı da yer aldı.

‘En Yenilikçi 50 İK Lideri’ listesinde yer almaktan mutluluk duyduğunu belirten Melis Aslanağı, “Menarini Türkiye’de insan kaynakları yaklaşımımızın temelinde ‘insan için değer’ misyonumuz bulunuyor. Türkiye’de 1000’e yakın çalışanımızla birlikte, insana, yaşama ve sağlığa değer katan bir şirket olarak çalışıyoruz. Ekip arkadaşlarımızın değerli olduklarını hissetmeleri ve mutlu bir çalışma ortamında bulunmaları bizim için çok önemli.  Menarini olarak yıllardır sürdürdüğümüz yenilikçi İK uygulamalarımız ve dijital altyapı çözümlerimizle pandemi boyunca çalışma modelimize kolay uyum sağladık” dedi.

Yeni dönemde çalışanlara yönelik bireysel farkındalığı artıracaklarını belirten Aslanağı,  özellikle kadın çalışanlara yönelik liderlik, kişisel ve mesleki gelişim eğitimlerini ve bu süreçte dijitalleşmeyi ön planda tutacaklarını söyledi.