Ana Sayfa Ekonomi “Sağlıkta Geleceğin Mimarları”

“Sağlıkta Geleceğin Mimarları”

MarlinPlus Sağlık ve Teknoloji Kurucu Başkanı Göksenin Aydın

3. HTLS Zirvesi’ne geri sayım; “Sağlıkta Geleceğin Mimarları”, İstanbul’da buluşuyor

MarlinPlus Sağlık ve Teknoloji Kurucu Başkanı Göksenin Aydın:

“Sağlık sektörünün kamu ve özel olmak üzere tüm paydaşlarının bir araya geleceği zirvede, birlikte ortak çözüm alternatifleri ve gelecek vizyonu, yenilikçi girişimler ve en son teknolojiler ele alınacak”

Mart ayında üçüncü kez toplanacak “Health Technologies Leaders Summit (HTLS) – Sağlık Teknolojileri Liderler Zirvesi” için geri sayım başladı. Sağlık alanındaki yeniliklerin ve gelecek vizyonlarının paylaşılacağı “3. HTLS Zirvesi”, Swissotel The Bosphorus’ta 15 Mart’ta başlayacak.

Sağlık sektöründe inovasyon ve mükemmelliğe adanmış pek çok projeye imza atan MarlinPlus Sağlık ve Teknoloji’nin organizasyonuyla ilki 2018 yılında düzenlenen HTLS’de, bu yıl yine sektörün her alanından temsilciler yer alacak.

Pandemi sonrası oluşan yeni dünyanın en yeni teknolojilerinin ve sağlıkta teknoloji yatırımlarının konuşulacağı Zirve, ilk gününde “Sağlıkta Geleceğin Mimarları – Kişiselleştirilmiş Tıp” başlığı altında, sektörün öncü şirketleri ve liderlerini bir araya getirecek. Açılışına İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun da katılacağı Zirve’de, T.C Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haydar Sur, Memorial Sağlık Grubu Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayişe Karadağ, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Başhekimi, Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. H. Murat Gündüz, TRPHARM Genel Müdürü İsmet İnce, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, CerebrumTech Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. R. Erdem Erkul, Medikal Turizm Derneği Başkanı, Radyoloji Uzmanı Dr. Sinan İbiş’in de aralarında bulunduğu pek çok önemli isim yer alacak.

Zirvenin ikinci günü olan 16 Mart’ta ise, Kadınlar Günü’ne özel “İlham Veren Kadın Liderler Zirvesi” yapılacak. Birçok sektörden isimlerin bir araya geleceği Zirve, alanında lider kadınların buluşmasına sahne olacak.

MarlinPlus Sağlık ve Teknoloji Kurucu Başkanı Göksenin Aydın:

“Sağlık teknolojileri, tüm dünyanın yeni lider sektörü…”

MarlinPlus Sağlık ve Teknoloji Kurucu Başkanı Göksenin Aydın, Zirve’ye ilişkin yaptığı açıklamada, kamu ve özel sağlık kurumları, sağlık sigortacılığı, hekimler, ilaç firmaları, telekomünikasyon, teknoloji ve bilişim sektörlerinin öncü şirketleri ve liderlerinin yer alacağını kaydetti.

Her biri alanında uzman konuşmacıların, yakın gelecekte hayata geçirecekleri projeleri ve yatırımları hakkında bilgiler vereceklerini ifade eden Göksenin Aydın, özellikle pandemiden sonra daha fazla öne çıkan teknolojinin sağlıktaki yerinin ve kişiselleştirilmiş tıp alanında yapılan çalışmaların anlatılacağını söyledi.

Zirvede, sağlık ve sağlık için üretilen teknolojilerde bizleri nelerin beklediğinin ele alınacağını, en son gelişmelerin açıklanacağını vurgulayan Göksenin Aydın, şu bilgileri verdi:

“Sağlık teknolojileri alanı, son dönemde tüm dünyanın yeni lider sektörü haline geldi. Sağlık sektörünün iyileşmesi ve iyi halin sürdürülebilirliği için bizlerin bugüne kadar neler yaptığı, bugün ne yaptığı, yakın gelecekte neler yapmak üzere yatırım yaptığı, sağlık teknolojileri sektörünün yakın ve uzun dönem hedeflerinin neler olduğu hakkında en güncel bilgileri konuşacağız. Sağlık sektörünün, kamu ve özel olmak üzere tüm paydaşlarının bir araya geleceği zirvede, birlikte ortak çözüm alternatifleri ve gelecek vizyonu, yenilikçi girişimler ve var olan sistemler hakkında en son teknolojiler ele alınacak.  Teknolojiye olan yatırımların, ilgi ve heyecanın her geçen gün arttığını ve HTLS’de en geniş anlamda sağlık ve teknoloji sektörlerinin birlikte hareket ettiklerini ve güçlerini birleştirdiklerini görmekten dolayı mutluyuz.”