Ana Sayfa Hukuk&Etik Djokovic aşı karşıtlarının yeni kahramanı mı!

Djokovic aşı karşıtlarının yeni kahramanı mı!

Tenis kortlarının yıldızı Djokovic, aşı karşıtlarının kahramanı mı oldu?

euronews: Avustralya Açık’a katılmak için gittiği Melbourne’da ülkeye giriş vizesi iptal edildikten sonra mahkemeye yaptığı başvuruyu kazanan tenisçi Novak Djokovic’in bu ülkedeki hukuk mücadelesiyle ilgili gelişmeler geniş yankı uyandırırken, dünyada aşı karşıtlarının da bir anda kahramanı oldu.

Ünlü raket tenis kortlarındaki başarısının dışında aşı karşıtlığı, Sırp milliyetçiliği ve komplo teorilerine inanmasıyla da tanınıyor.

Sosyal medyada paylaşılan mesajlara göre ünlü raket bir anda “aşı dayatmasına boyun eğmediği için aşı karşıtlarının adeta ilahı” haline geldi. tamamı için haberin başlığını tıklayınız

Vize iptaline karşı yaptığı itiraz Avustralya mahkemesi tarafından kabul edilen tek erkekler dünya 1 numarası Novak Djokovic, sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık’a katılmak istiyor ve korttan fotoğrafını paylaştı!

Djokovic savaşı: Sokağa döküldüler

Dünyaca ünlü tenisçi Novak Djokovic’in destekçileri sokakları karıştırdı. Polis, taşkınlık çıkaran maskesiz kalabalığı uzaklaştırmak için biberli gazla müdahale etti.

İngiltere’de bir aşı karşıtı grup ‘savaşmak’ için eğitim alıyor: Hedeflerinde okullar ve polis var

sputniknews: İngiltere’de aşı karşıtı grubun, hükümete karşı ‘savaş’a hazırlanmak için eski bir askerin liderliğinde eğitim aldığı iddia edildi. Kendilerine Alpha Men Assemble (Alfa Erkekler Topluluğu) adını veren grubun, aşı merkezleri, okulları ve polisi hedef alma tehdidinde bulunduğu öne sürüldü.

Daily Mail gazetesinin haberine göre, İngiltere’de aşı karşıtı bir grup askeri eğtim almaya başladı. Kendine Alpha Men Assemble diyen grup aynı zamanda kamu kuruluşlarını tehdit etti. tamamı için haber başlığını tıklayınız