Ana Sayfa Ana Sayfa TEB Başkanı Ecz. Arman Üney

TEB Başkanı Ecz. Arman Üney

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ 43. OLAĞAN BÜYÜK KONGRE DİVAN BAŞKANLIĞINDAN

Türk Eczacıları Birliği 43. Olağan Büyük Kongresi 11-13 Kasım 2021 tarihlerinde Ankara’da toplanmış, 14 Kasım 2021 Pazar günü 09.00-17.00 saatleri arasında Türk Eczacıları Birliği Kurullarının seçimi gerçekleşmiştir.

Türk Eczacıları Birliği 43. Olağan Büyük Kongresi’nin 14 Kasım 2021 tarihinde yapılan Merkez Heyeti, Denetleme Kurulu ve Yüksek Haysiyet Divanı seçimleri için kesin olmayan sonuçları gösterir seçim tutanakları aşağıda yer almaktadır.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

    

1969 yılında Samsun’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Samsun Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldu. 1993 yılında Samsun’un Çarşamba ilçesinde Eczane Eczacısı olarak çalışma hayatına girdi. 1999 yılında yapılan Bölge Eczacı Odası seçimlerinde Samsun Eczacı Odası Denetleme Kurulu Üyeliği’ne seçilen Üney, 2001-2003 yıllarında Yönetim Kurulu Üyeliği, 2003-2005 yıllarında Saymanlık, 2005-2007 yıllarında da Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu. Ecz. Arman Üney, 2007, 2009 ve 2011 yıllarında Samsun Eczacı Odası Başkanlığı görevine üç kez seçildi.

2011 yılında Türk Eczacıları Birliği 38. Olağan Büyük Kongre seçimlerinde TEB II. Başkanı olarak seçilen Üney, 39. Olağan Büyük Kongre seçimlerinde de aynı göreve seçilerek İkinci Başkanlık görevini dört yıl yürüttü. Üney, 2015 yılındaki 40. Olağan Büyük Kongre seçimlerinde ve 2017 Yılındaki 41.Olağan Büyük Kongre seçimlerinde Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreterliği görevine seçildi. 2019 yılı Kasım ayında gerçekleştirilen 42. Olağan Büyük Kongre Seçimlerinde Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreterliğine yeniden seçilen Ecz. Arman Üney halen bu görevi yürütmektedir.

Uluslararası Eczacılık Federasyonu (International Pharmaceutical Federation (FIP)), Avrupa Birliği Eczacılık Grubu (Pharmaceutical Group of European Union (PGEU)) üyesi ve Eczacılık Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’nin (ECZAK) Yönetim Kurulu üyesi olan Üney, 1993 yılından bu yana Samsun’da eczane eczacılığı yapmaktadır. İki çocuk babası olan Üney, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

TEB MERKEZ HEYETİ

Ecz. Arman Üney- Samsun

Ecz. İhsan Orkun Yılmaz- Kastamonu

Ecz. Saygın Gargın- İsparta

Ecz. Tahir Özelçi- Malatya

Ecz. Birgül Nasırlıoğlu Kara- Tokat

Prof. Dr. Tayfun Uzbay- İstanbul

Ecz. Cenk Kes- Edirne

Ecz. Osman Özdemir- Denizli

Ecz. Uğur Elik- Mardin

Ecz. Ali Erdem- Şanlıurfa

Ecz. Fehmi Onur Özgüven- Antalya

TEB DENETLEME KURULU

Ecz. Oğuzhan Ulutaş- Kayseri

Ecz. Zeynep Sönmez- Osmaniye

Ecz. Ümit Kayaalp- Trabzon

TEB YÜKSEK HAYSİYET DİVANI

Ecz. Şükrü Şener- Burdur

Ecz. İzzet Tanju Ülgen- Aydın

Ecz. Sibel Zorlu- Kütahya

Ecz. Melek Karaman- Konya

Ecz. Burak Söğütlü- Muğla

Ecz. Mehmet Akif Çilesiz- Giresun

Ecz. Uğur Arısoy- Niğde

Ecz. Ahmet Fatih Coşar- Amasya

Ecz. Barış Topal- Antalya

43. OLAĞAN BÜYÜK KONGRE DİVAN BAŞKANLIĞI

tamamı için kaynağa bknz