Ana Sayfa Hukuk&Etik İDİS & Ahbap Derneği İşitme Cihazı Bağışı

İDİS & Ahbap Derneği İşitme Cihazı Bağışı

İDİS İş Birimi Direktörü Barış Nargileci
  • Türkiye’nin önde gelen işitme merkezlerinden İDİS, işitme sağlığı alanında Ahbap Derneği Kurumsal Sponsorluğu kapsamında 2021 yılında da Türkiye genelinde işitme zorluğu yaşayan ve Ahbap Platformu’na başvuran ihtiyaç sahiplerine işitme cihazı bağışlarına devam ediyor. 
  • Ahbap Derneği ile 2020 yılında başlayan ve bu yıl da devam etmekte olan iş birliği hakkında konuşan İDİS İşitme Cihazları İş Birimi Direktörü Barış Nargileci; İDİS olarak Ahbap Derneği ile yaptıkları iş birliğinden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, işitme cihazı bağışı projesi kapsamında şu ana kadar 44 cihazla ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını söyledi. 

Türkiye’nin önde gelen işitme merkezlerinden İDİS tarafından yapılan açıklamada, Ahbap Derneği’nin “İşitme sağlığı kurumsal sponsoru” olarak 2021 yılında da iş birliklerine devam ettikleri belirtildi. Kurumsal sponsorluk kapsamında yaptıkları çalışmalardan söz eden İDİS İş Birimi Direktörü Barış Nargileci; iş birliğine başladıkları günden bugüne kadar toplamda 44 adet işitme cihazı desteği sağladıklarını belirterek, işitme sağlığının korunması, insanların iyi işitmesi ve iyi bir hayat yaşamalarının İDİS İşitme olarak en temel öncelikleri olduğunu vurguladı.  Ahbap Derneği ile yapılan iş birliği sayesinde ihtiyaç sahiplerine işitme cihazı desteğinin yanı sıra, Ahbap ekibiyle birlikte işitme sağlığı alanında bilinçlendirme çalışmaları da yürüttüklerini sözlerine ekledi.

İDİS İşitme ve Ahbap Derneği iş birliğinin yalnızca işitme cihazı desteği ile sınırlı olmadığını, işitme sağlığı konusunda toplumsal bilincin artırılmasını da önemsediklerini belirten Nargileci; “İşitme sağlığı konusunda hazırladığımız eğitici ve bilgilendirici videolarımızı YouTube’da yayınlamaktayız. Bu bilgilendirici videolara Ahbap TV kanalı üzerinden de ulaşmak mümkün. Burada temel amacımız, işitme sağlığı konusunda ülkemizde toplumun bilinçlendirilmesini sağlamak. İyi duymak, iyi bir yaşam demektir. Biz de İDİS işitme olarak yaptığımız çalışmalar ve kurumsal iş birliklerimizle bunu sağlamaya çalışıyoruz. Çünkü ‘iyi duymak iyi yaşamaktır’ dedi.

Ahbap Derneği ile ihtiyaç sahiplerine cihaz desteği sağlama süreçleri ile ilgili detaylı bilgi veren Nargileci; “Cihaz ihtiyacı olan kişiler Ahbap Derneği’nde görevli ekiplerin ön onayından geçtikten sonra, gelen talepler İDİS İşitme ile paylaşılıyor. İDİS İşitme kliniklerinin olduğu illerde, kullanıcılara İDİS kliniklerinde test ve ayar hizmetleri veriliyor. İDİS İşitme Klinikleri olmayan illerde ise merkezdeki işitme uzmanlarımız tarafından uzaktan yapılan değerlendirmeler sonucu cihaz ihtiyacı belirleniyor. Bu sürecin sonunda başvuru sahiplerine cihaz temin ediliyor” dedi.