Ana Sayfa Yapay Zeka & Teknoloji ‘Bireysel Sağlık Yönetiminin Geleceği’

‘Bireysel Sağlık Yönetiminin Geleceği’

Türkiye’nin en büyük sağlık ve sağlık teknolojileri konferansı The Future Healthcare İstanbul 2021, İstanbul Fişekhane Etkinlik Merkezi’nde 18-22 Ekim tarihleri arasında düzenlendi.  Sağlık hizmetlerinin geleceği ile ilgili çığır açan yeni teknolojiler, tedavi yöntemleri ve kişiselleştirilmiş tıp konularına odaklanılan etkinlikte Infinity Regenerative Clinic Medikal Direktörü Dr. Yıldıray Tanrıver bireysel sağlık yönetiminin geleceğine ışık tutu.

Türkiye’de ikincisi düzenlenen The Future Healthcare Konferansı, sağlık hizmetlerinin geleceği ile ilgili çığır açan yeni teknolojiler ve tedavi yöntemleri konuları başta olmak üzere birçok ilham verici bilim sohbetlerine ev sahipliği yaptı. 18-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte sağlık sistemine yön veren bilim insanları, akademisyenler, sektörde öncü rolü olan klinik sağlık uzmanları ve sağlık sektöründe yer alan üst düzey yöneticiler katılım sağladı. Konferansın beşinci gününde Infinity Regenerative Clinic Medikal Direktörü Dr. Yıldıray Tanrıver bireysel sağlık yönetiminin önemini ve geleceğini aktardı.

Dünya Gazetesi Genel Koordinatörü ve Yazarı Vahap Munyar’ın moderatörlüğünü üstlendiği “Gelecekte Bireysel Sağlık Yönetimi” oturumu 25 Ekim Cuma günü Infinity Regenerative Clinic Medikal Direktörü Dr. Yıldıray Tanrıver, Infinity Regenerative Clinic Radyoloji Uzmanı Dr. Sibel Şahin Bulam, Infinity Regenerative Clinic Kök Hücre ve Genetik Koordinatörü Dr. Elif İnaç ve Infinity Regenerative Clinic Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dilara Devranoğlu katılımıyla gerçekleşti.  Panelin ana teması “Sağlıklı bir şekilde yaş almak” oldu. Yaşlanmadan yaş almak için yapılması gerekenlere dikkat çekilen oturumda; uzun yaşam kodları, DNA’nın kaderimiz olmadığı, fiziksel aktivitelerin sağlığımız için önemi yanı sıra ‘kişiye özel beslenme’ anlamına gelen gıdalanma kavramının da önümüzdeki yıllarda daha çok hayatımızda olacağı belirtildi. Kök hücre, yapay zekâ ve gen tedavileri alanlarında yapılan çalışmaların 50 yıl içinde sağlık sisteminde dönüşüme yol açacağı ifade edildi.

Oturumun konuşmacılarından Infinity Regenerative Clinic Medikal Direktörü Dr. Yıldıray Tanrıver konuşmasına insan ömrünün bir üst sınırı olmadığını açıklayan bilimsel teorileri anlatarak başladı. Sağlıklı yaşlanmak için yapılması gerekenleri özetleyen Tanrıver; kalp hastalıkları, kanser, diyet ve obezite gibi sağlık problemlerine hormonal ve inflamatuar dengesizlikler, korku, endişe gibi duyguların da neden olabileceğini belirterek doğru tedavi uygulamaları için bu hastalıkların altında yatan sorunların çözülmesi gerektiğinin altını çizdi. Sürdürülebilir sağlık yönetimin önemini anlatan Infinity Regenerative Clinic Medikal Direktörü Dr. Yıldıray Tanrıver; “Hastalık değil, sağlık yönetimi yapıyoruz. Sağlık sorunları ortaya çıkmadan önüne geçiyoruz. Ayrıca empati kurmanın öneminin farkındayız. Sağlık yönetiminde empati kurarak sonuçları şeffaf bir şekilde danışanlarımızla paylaşıyoruz. Biliyoruz ki bakış açımıza göre doğru baktıklarımız da değişebilir” dedi.

Yenileyici gençleştirici, yaşlanma karşıtı çok gelişmiş teknikler ve özel yöntemler uygulayan ileri bir tıp dalı olan regenerative tıbbın odağında konuşulan panelde yapay zeka ve sanal gerçeklik gibi kavramınların gelecekte sağlık alanını nasıl etkileyeceğine dair bilgiler aktarıldı.