Ana Sayfa İlaç Türk Yöneticiler Deneyimlerini Avrupa ve Amerika Ülkelerine Taşıyor!

Türk Yöneticiler Deneyimlerini Avrupa ve Amerika Ülkelerine Taşıyor!

AlchemLife Avrupa, Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Recai Özbir
2019 yılında Türkiye’de satış ve pazarlama faaliyetlerine başlayan AlchemLife, son 3 sene içerisinde Türkiye pazarında imza attığı başarının mimarlarını global pozisyonlara atayarak, tüm dünyada fitoterapi alanında marka olmayı hedefliyor.
Türkiye’de ki başarıyı yorumlayan AlchemLife CEO’su Recai Özbir, ekip ruhunun önemine dikkat çekerek, Başarıya koşmak için alanında ehil kadroların ortak bir amaca hizmet ruhu taşıması gerektiğinin altını çizdi.
AlchemLife’ın bu doğrultuda yaptığı şirket içi atamaları;
  • Tuna Yavuz // Alchemlife UK Country Head
  • Esra Güleryüz // Europe & USA Regional Medical and Training Head
  • Burçin Yücebağ // Europe & USA Regional Marketing Head
  • Yücel İskender // Europe & USA Regional BD and SFE Head
  • Anıl Yayla // Europe & USA Regional Finance Head

Dr. Tuna Yavuz,
Hacettepe Tıp Fakültesi mezunudur ve doktorasının bir bölümünü Manchester Ün. Tıp fakültesinde British Council bursu ile tamamlamıştır. Halen AlchemEurope ilaç şirketinde İngiltere Ülke Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Dr. Tuna Yavuz Sanofi Pasteur ve Abdi İbrahim İlaç Şirketinde Bölüm Müdürlüğü, Danone Türkiye Genel Sekreterliği, Abdi İbrahim Otsuka Genel Müdürlüğü gibi bir çok üst düzey görevlerde bulunmuştur. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’mızda birçok projede yönetici olarak görev almıştır.

Dr. Yücel İskender,
İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sanofi’de  Ürün Müdürü, Pazarlama Müdürü, İş Mükemmelliği Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi, Abdi İbrahim’de İş Mükemmelliği Direktörü ve Genveon’da İş Geliştirme Direktörü olarak görev aldı. 2018’den beri AlchemLife Türkiye’de çalışıyor.

Esra Güleryüz,
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünden mezun oldu. Abbott’ta Ürün Müdürü , Abdi İbrahim’de ağırlığı Merkezi Sinir Sistemi ürünleri olmak üzere Kıdemli Ürün Müdürü, Grup Müdürü ve Bölüm Müdürü , Genveon’da Pazarlama Direktörlüğü görevlerinde bulundu. 30’dan fazla ürün lansmanında görev alan Güleryüz, 2018’den beri Alchemlife Türkiye’de Medikomarketing ve Eğitim projelerinin liderliğini yürütmektedir. 

Anıl Yayla,
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat bölümünü bitirdi , devamında yüksek lisans için Mannheim Almanya’ya gitti, uluslararasi ekonomi alanında çalıştı. 2002-2017 yılları arasinda Abdi İbrahim İlaç’da Finans Yöneticisi olarak görev aldi. Bu dönemde Marmara Üniversitesi’nde İthalat-İhracat ve Finansal yönetim , Galatasaray Üniversitesinde Kurumsal İletişim ve Marka yönetimi , Koç Üniversitesinde Yönetici gelistirme programi(executive MBa) ve Liderlik gelişim eğitimlerini aldi. 2018 den bu yana da AlchemEurope SA Finans Koordinatorü görevini yürütmektedir.

Burçin Yücebağ,
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi, Temel ve Endüstriyel Mikrobiyoloji ağırlıklı Biyoloji lisans eğitiminin ardından, California International Business School’da MBA yüksek lisans eğitimini tamamladı. Euroimmun AG firmasında serolojik tanı kitleri konusunda uzmanlaştıktan sonra, Dem İlaç ve Generica İlaç firmalarında Ürün Müdürü pozisyonunda görev aldı. Ardından, ortağı olduğu Orbits Yönetim Danışmanlığı firmasında ilaç ve sağlık sektöründeki firmalara pazarlama danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. 2017 yılından bu yana Pazarlama ve Marka yönetiminde AlchemLife ile çalışmaktadır.