Ana Sayfa Biyoteknoloji Amacımız mRNA ürünleri için küresel bir ağ kurmak

Amacımız mRNA ürünleri için küresel bir ağ kurmak

Bir süre önce ABD merkezli bir üretim tesisini satın alma hazırlığı içerisinde olan BioNTech, büyümesini sürdürüyor. Almanya’nın saygın haftalık gazetelerinden Welt am Sonntag, BioNTech’in büyüme planlarını kamuoyu ile paylaştı. Şirketin tarihinde ilk defa kendi satış ekibini oluşturmayı planladığını yazan gazete, “Üretim ağı da bütün dünyaya yayılacak.

Sözcü: Şirket gelecek aylarda çok sayıda istihdam sağlamayı da planlıyor. Welt am Sonntag’a bilgi veren yetkililer şu an şirketin farklı departmanlarında uygun 500 iş için ilan bulunduğunu söyledi” ifadesine yer verdi.

Son 1.5 yıllık süreç içerisinde çalışan sayısının 1300’lerden 2000’lerin üzerine çıktığını yazan gazeteye konuşan şirketin yönetim kurulu üyesi Sierk Poetting, “Yapı bütün departmanlarda değişiyor. Şirket 60 kişilik kendi satış ekibini kuruyor. Bu ekip tescil alan ürünlerin pazarlamasını yapacak. Biz BioNTech’in en başından entegre bir şirket olarak inşa ettik. Kendi AR-GE departmanı, üretim departmanı vardı ve şimdi de satış departmanı olacak” dedi.