Ana Sayfa İlaç Tab İlaç’dan Biofarma İlac’a Ruhsat Devri ve Yerelleşme

Tab İlaç’dan Biofarma İlac’a Ruhsat Devri ve Yerelleşme

Biofarma İş Geliştirme Müdürü olarak görevini sürdüren Özlem Büyükgüner

İlaç sektöründe 1945 yılından bu yana 76 Yıldır faaliyet gösteren köklü ilaç firmalarından birisi olan Biofarma “iyi yaşa” ve “kalite seninle başlar” ilkesi ile başlattığı revizyon süreci  ile her alanda olduğu gibi  katma değeri yüksek kaliteli ilaçları Türk tıbbı ve hastaları ile buluşturmaya devam ediyor. Firma, hem yer aldığı tedavi alanlarında portfoyünü güçlendirmek hem de yeni tedavi alanlarına giriş yaparak sahip olduğu vizyon ile Türk halkının hizmetine yeni alternatifler sunmayı öncelikli olarak hedeflemektedir.

Bu kapsamda her türlü iş birliği fırsatına açık olan Biofarma kardiyoloji alanındaki bir ürünün ruhsat devri anlaşmasını tamamlamış bulunmaktadır. Biofarma ve yine uzun yıllar ilaç sektörü tecrübesi olan son dönemde ise yüksek kalitede “gıda takviyesi” ürünleri geliştiren ve üreten Tab İlaç arasında imzalanan ruhsat devri anlaşması ile birlikte ithal olarak getirtilen reçeteli bu kardiyoloji ürününün yerel üretimi de ilk kez sağlanmış olacaktır.

Biofarma İş Geliştirme Müdürü olarak görevini sürdüren Özlem Büyükgüner; Biofarma olarak var oldukları tedavi alanları ile birlikte yeni tedavi alanlarında da her türlü iş birliği modeline açık olduklarını belirtti. Bu bağlamda hem yurt içi hem de yurt dışındaki firmalar ile işbirliklerini sürdürdüklerini, yeni ürünler için anlaşma aşamasında olduklarını ifade etti.

Biofarma; Merkezi Sinir Sistemi, Kardiyoloji, Genitoüriner Sistem ve Metabolizma başta olmak üzere bulunduğu toplam 10 farklı terapötik alanda fark yaratmaya ve yeni gireceği terapötik alanlardaki işbirliklerini duyurmaya devam edecektir.