Ana Sayfa Ana Sayfa CDC, tamamen mRNA ile aşılanan sağlık çalışanları arasında covid-19 yüzde94 oranında azaldı!

CDC, tamamen mRNA ile aşılanan sağlık çalışanları arasında covid-19 yüzde94 oranında azaldı!

Yeni bir CDC çalışması, Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından yetkilendirilmiş COVID-19 mRNA aşılarının sağlık personelini (HCP) COVID-19’a karşı koruduğunu gösteren, artan gerçek dünya kanıtlarına (klinik araştırma ortamının dışında) ekliyor. . mRNA aşıları (Pfizer-BioNTech ve Moderna), tamamen aşılanmış HCP’ler arasında COVID-19 ile hastalanma riskini% 94 oranında azalttı. Klinik araştırmalardan daha geniş bir coğrafi alandan daha büyük bir örneklem büyüklüğüne sahip farklı bir çalışma ağında yürütülen bu değerlendirme, ilk olarak 29 Mart’ta bildirilen sağlık çalışanları arasındaki ABD aşı etkinliği bulgularını bağımsız olarak doğrulamaktadır .

Largest CDC COVID-19 Vaccine Effectiveness Study in Health Workers Shows mRNA Vaccines 94% Effective

MPH, MD, CDC Direktörü Rochelle P. Walensky, “Bu rapor, COVID-19 aşılarının gerçek dünyada beklendiği gibi performans gösterdiğine dair bugüne kadarki en ikna edici bilgiyi sağladı” dedi. “Kendisinden önceki birçok çalışmaya eklenen bu çalışma, CDC’nin COVID-19’a karşı tamamen aşılananlar için önerilerini değiştirmesi açısından çok önemliydi.”

Değerlendirme, COVID-19 semptomatik hastalığının, tamamen aşılanan sağlık çalışanları arasında% 94 oranında azaldığını, bu çalışmada ikinci bir aşı dozunun alınmasından yedi veya daha fazla gün sonra tanımlandığını ve kısmen aşılananlar arasında% 82 oranında azaldığını buldu. bu çalışmada, dozun alınmasından 14 gün sonra, ikinci dozdan bir ila altı gün sonra. Bu bulgular, CDC’nin en fazla korumayı elde etmek için herkesin mRNA COVID-19 aşısının her iki dozunu da alması gerektiği önerisini desteklemektedir.