Ana Sayfa Ana Sayfa SARS CoV 2 yeni varyantları

SARS CoV 2 yeni varyantları

ABD’de iki yeni koronavirüs varyantı bulundu: Columbus, üç haftada baskın virüs oldu

independent; “Kovid-19’un türü ne olursa olsun, insanlar sürekli maske takarak, en az 2 metrelik mesafeyi koruyarak, kalabalıklardan kaçınarak, kapalı alanları havalandırarak ve sık sık el yıkayarak kendilerini korumaya devam edebilir”

Ohio Eyalet Üniversitesi Wexner Tıp Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre “Columbus suşu” diye adlandırılan ilk varyant, SARS-CoV-2’de daha önce bir arada görülmemiş üç mutasyona sahip. Ve mutasyonlar, koronavirüsün insan hücrelerine girmekte kullandığı sivri uçlu proteininde meydana geldi.

Bulguların yakında yayımlanacağını söyleyen araştırmacılar, bu varyantın Ohio eyaletindeki Columbus şehrinde Aralık 2020 ve Ocak 2021 arasındaki üç haftalık bir sürede baskın varyant haline geldiğini açıkladı.

Wexner Tıp Merkezi’ndeki Moleküler Patoloji Bölümü Başkan Yardımcısı Dr. Dan Jones, “Columbus suşu, daha önce incelediğimiz vakalarla aynı genetik temele sahip, ancak bu üç mutasyon önemli bir evrimi temsil ediyor” dedi. tamamı için başlığı tıklayınız.

Brezilya’da tespit edilen yeni koronavirüs varyantı ‘kaygı verici’, İngiltere seyahatleri yasakladı

BBC: Latin Amerika’nın en büyük tıbbi araştırma merkezi olarak bilinen ve Brezilya hükümetine bağlı olan Oswaldo Cruz Vakfı’nda (Fiocruz) yeni koroanvirüs varyantı ile ilgili araştırma yapan yetkili Felipe Naveca, virüsün kaynağının “Amazon eyaletinde olduğu şüphesiz” diye konuştu.

Yeni varyantın, Amazon bölgesinden Japonya’ya seyahat eden dört kişide de tespit edildiği belirtildi.

BBC Güney Amerika muhabiri Katy Watson’a konuşan Naveca, yeni varyantın İngiltere ve Güney Afrika’da rastlanan varyantlardan ayrı geliştiğini, ancak mutasyonlarda bazı benzerlikler olduğunu söyledi. tamamı için başlığı tıklayınız.

ABD’li corona virüs aşısı üreticisi Moderna’nın CEO’su Stephane Bancel, Covid-19’un “sonsuza kadar” olacağını söyledi. Bancel, JP Morgan Sağlık Konferansı’ndaki konuşmasında “SARS-CoV-2 gitmiyor. Bu virüsle sonsuza kadar yaşayacağımızı düşünüyoruz” dedi.