Ana Sayfa Yapay Zeka & Teknoloji Virüsün Evrimi, Dijitalin Devrimi”

Virüsün Evrimi, Dijitalin Devrimi”

TÜRKKEP Genel Müdürü Olcay Yıldız
  1. İSTANBUL BİLİŞİM KONGRESİ BAŞLIYOR 

Kongre “Virüsün Evrimi, Dijitalin Devrimi: Dağıtık Fiziksel Eski Dünya, Bütünleşik Dijital Yeni Dünya” temasıyla Türkkep ana sponsorluğunda kamu özel sektör ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımı ile başlıyor.

Her yıl İstanbul’da düzenlenmekte olan İstanbul Bilişim Kongresi’nin 14. buluşması bu sene Covid-19 önlemleri nedeni ile 9-10 Aralık 2020 tarihlerinde online olarak hayata geçiyor. Türkiye Bilişim Derneği (TBD) İstanbul Şubesi’nin düzenlediği, TÜRKKEP ana sponsorluğunda gerçekleşecek kongrede uzmanlar ve sektörün önde gele iş insanları, pandemi sürecinin yeni dünya düzenine ve teknolojik gelişmelere etkilerini masaya yatıracak.  

“Virüsün Evrimi, Dijitalin Devrimi: Dağıtık Fiziksel Eski Dünya, Bütünleşik Dijital Yeni Dünya” temasıyla 9-10 Aralık 2020 tarihlerinde iki gün süresince gerçekleştirilecek 14. İstanbul Bilişim Kongresi’nde akademisyenler ile kamu ve özel sektör temsilcileri, dijital dönüşüme yapılacak yatırımlarla toplumsal kalkınmanın yanı sıra verimli bir ekonomik kalkınmaya dikkat çekmeyi amaçlıyor. E-dönüşüm sektörünün güçlü oyuncularından TÜRKKEP’in ana sponsorluğunda düzenlenen kongrede, dünyada ve Türkiye’deki pandemi süreci, bu süreçte geliştirilen yeni teknolojiler, akıllı şehirler, afet bilişimi, yenilenebilir enerji, bilişim teknolojilerinin sağlık ve tarım sektörlerindeki önemi, iş dünyası ve pazarları değişime zorlayan süreçlerin yönetimi ve teknoloji tabanlı çözümleri, dijital dönüşümün hızlanması ile gelecekte değişecek iş, ticaret ve yaşam tarzları konularında yapılan çalışmalar kongre katılımcıları ile paylaşılacak.

Panelin ilk gününde konuşmacı olan TÜRKKEP Genel Müdürü Olcay Yıldız “Veri Biliminde Yeni Trendler ve Yenilikler” konusunda katılımcılara detaylı bilgi aktarımında bulunacak.  Panelin ikinci günü ise TÜRKKEP Kurucu Ortağı Ayhan Şehrin “Yenilenebilir ve Dağıtık Kaynakların Girişimler Sayesinde Akıllı Yönetimi” hakkında detaylı sunum yapacak. Sektör için oldukça önemli bir kongre olduğunun altını çizen TÜRKKEP Genel Müdürü Olcay Yıldız “dijital devrime yönelik katılımcıların zihninde gelecek vizyonu çizecek bir buluşma olacak düşüncesindeyim. Pandemi ile birlikte hızlı bir dönüşümün içine girdik. E-dönüşüm artık yeni dünyanın vazgeçilmez bir parçası, bu dönemde bunu yaşayarak öğrendik. Bu sürecin çıktılarını katılımcılarla paylaşacağımız verimli bir 2 gün geçireceğiz” dedi.

Katılımın ücretsiz olduğu 14. İstanbul Bilişim Kongresi için  http://www.istanbulbilisimkongresi.org.tr adresi üzerinden bilgi almak ve kayıt yapmak mümkün.