Ana Sayfa SAĞLIK ÜRÜNLERİ Marine Kollajen

Marine Kollajen

Sağlıklı yaşam tutkunlarının dostu Zade Vital, balık kaynaklı kollajen ve patentli içeriklerle geliştirdiği yepyeni serisi Marine Kollajen ile yeni yılın gelişini kutlayarak, denizden gelen güzelliği bakım severlerin beğenisine sunuyor. Marine Kollajen, yaşa ve çevresel etkenlere bağlı olarak ciltte görülen; kırışıklık, kuruluk, cansızlık, elastikiyet kaybına karşı eşsiz içeriği “Sinerjik Sekizli” ile koruma sağlıyor. Klinik çalışmalar, Marine Kollajen kullananların %88’inde derin çizgilerde dahi gözle görülür, hissedilir azalma sağlandığını ortaya koyuyor.

Zade Vital Ar-Ge Merkezi’nin Ege Üniversitesi ARGEFAR ile iş birliği içinde, etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış içerikler kullanarak geliştirdiği Marine Kollajen, farklı yaş ve ihtiyaçları göz önüne alarak, özgün formülasyonları bir araya getiriyor. Patentli içerikleri sayesinde ciltte sinerjik bir etki sağlayan seri; kapsül, içime hazır sıvı flakon ve toz saşe olmak üzere üç farklı formda sunuluyor.

 

Ciltle daha uyumlu balık kollajeni ve sinerjik sekizli ile etkin formül

Marine Kollajen, sığır ve diğer kollajen kaynaklarına göre vücut tarafından daha iyi emilen, cilt ile uyumlu tip 1 kollajeni daha fazla içeren hidrolize balık kollajeninden elde ediliyor. Formül, hyaluronik asit, c vitamini, çinko, biotin, kavundan elde edilen süperoksit dismutaz, elastin, üzüm çekirdeği ekstresi ve flavonoidler gibi doğal antioksidanlarla da destekleniyor.

Hidrolize balık kollajeni ile sinerjik etki sağlayan bu içerikler, ciltte azalan ve yapısı bozulan kollajenin tekrar vücuda kazandırılmasını desteklemekle kalmıyor; elastikiyet kaybı, nemsizlik, cilt tonu eşitsizliği, ince çizgi ve kırışıklıklar gibi cilt sorunlarına da ideal bir çözüm sunuyor.

Kullananların %88’inde derin kırışıklarda azalma

İçten güzelliğin en etkili desteği Marine Kollajen, cildi içeriden besleyerek kollajen kaybına karşı etkin bir çözüm sunuyor. Etkinliği kanıtlanmış patentli içeriklerle yapılan çalışmalarda, katılımcıların %88’inde cilt kırışıklıklarında azalma sağladığı görülüyor. Klinik çalışmalar, kollajen takviyesinin ilk etkilerinin 28 günlük kullanımın sonunda görülmeye başlanacağını ortaya koyuyor. Düzenli kullanımda ise cilt kızarıklarının ve koyu leke görümünün hafiflemesinde aktif bir rol oynayan etkili içerik; cildin nem seviyesine ve pürüzsüzlüğüne de katkı sağlıyor. Zengin içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde saç ve tırnak sağlığını da olumlu yönde etkiliyor.

Marine Kollajen güvenli kullanım sağlar

Ege Üniversitesi ARGEFAR, Zade Vital İbn-i Sina Ar-Ge Merkezi ve DÜAMER Doğal Ürünler Araştırma Uygulama Merkezi tarafından, dünyanın önde gelen hammadde sağlayıcılarının desteğiyle geliştirilen Marine Kollajen; alerjen, GMO ve pestisit içermiyor. Mikrobiyolojik ve ağır metal kontrolü yapılan Marine Kollajen’in üretiminde solvent de kullanılmıyor.

Marine Kollajen kullanım önerileri

Zade Vital, cildin ihtiyacına göre farklı formlarda ürünleri tercihinize sunuyor. Elastikiyetini kaybetmemiş, hafif cilt problemleri ve koyu lekeleri bulunan güzellik tutkunlarına, kapsül formunu öneriyor. Hafif cilt kuruluğu, ince çizgiler ve pigmentasyon başlangıcından şikayet edenlere ise 3 aylık flakon veya saşe kullanımıyla başlayarak daha sonra kapsüle geçmelerini tavsiye ediyor. Kuru ve canlılığını kaybetmiş, derin çizgilere ve koyu pigmentasyonlara sahip ciltlerde, saşe kullanımıyla başlanan sürecin 3 ay sonunda flakon ile devam ettirilmesinin etkili sonuç vereceği belirtiliyor.

Takviye edici gıdaları kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

ZADE VITAL® HAKKINDA

Zade Vital Doğal Besin Destekleri Serisi, tohumun doğduğu Anadolu topraklarından çıkan, Akdeniz ve Karadeniz’in sağlık fışkıran bitki ve meyvelerinden güç bulan Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markasıdır. 135 yıldır “nesiller boyu sağlık” ilkesi ile çalışan Helvacızade Grubu yoğun Ar-Ge yatırımı gerektiren ilaç sektöründe, üniversite ve sanayinin bilgi birikimi ve imkanlarını biraraya getirerek, 2012 yılında Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi ARGEFAR ile işbirliği içinde Zade Vital’i toplumla buluşturmuştur. Zade Vital, binlerce yıldır şifa ve güzellik amaçlı kullanılan bitki, meyve ve tohumları Ar-Ge ile birleştirerek dünyanın en zengin Soğuk Pres ürün çeşitliliğini sunmuştur. Bitki, meyve ve tohumları hiçbir ısıl işlem ve kimyasal işlem görmeden üreten Zade Vital, geniş ürün yelpazesi ile sadece belirli coğrafyalarda yetişen bitkileri, uluslararası GMP (Good Manufacturing Practices) standartlarında üreterek, farmasötik formda tüm dünya ile buluşturmaktadır. Zade Vital ürünleri Türkiye genelinde 16.590 eczanede, sadece doktor ve eczacı danışmanlığında insanlarımızla buluşmaktadır. Zade Vital; Nutrasötik ve Kozmesötik kategorileri ile 130 farklı ürün çeşidi ve 537 farklı ürün formu ile çocukluktan itibaren yaşamın her döneminde daha iyi hissetmek, yaşlanma etkilerini geciktirmek, hastalıklardan korunmak, güç ve enerji kazanmak, cildin sağlık ve güzelliğini korumaya ve sağlıkla yaş almaya destek olmaktadır. 2017 yılında ABD Chicago’da Zade Global Inc. şirketini kuran Helvacızade Grubu, dünya genelinde Zade Vital markası ile sağlık alanında fark yaratmak için çalışmalarına hızla devam etmektedir. Zade Vital hakkında detaylı bilgi için; www.zadevital.com.tr adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Referans

 • Iwai K., Hasegawa T., Taguchi Y., Morimatsu F., Sato K., Nakamura Y., Higashi A., Kido Y., Nakabo Y., Ohtsuki K., 2005. Identification of food-derived collagen peptides in human blood after oral ingestion of gelatine hydrolysates. J Agric Food Chem 53:6531-6536.
 • Boelsma E et al, 2003. Human skin condition and it sassociations with nutrient concentrations in serum and diet. Am J ClinNutr, Vol. 77, No. 2, 348-355.
 • Duteil L.,Queille-Roussel C., Maubert Y.Specific natural bioactive type 1 collagen peptides oral intake reverse skin aging signs in mature women. Journal of Aging Research&Clinical Practice© Volume 5, Number 2, 2016.
 • Tyson TL., 1950. Theeffect of gelatin on fragile fingernails. J InvestDermatol14:323-325.
 • Boelsma E., Hendriks HFJ., Roza L. Nutritional skin care: health effects of micronutrients and fattyacids. Am J Clin Nutr 2001;73:853-64.
 • Matsuda N., Koyama Y., Hosaka Y. Effects of ingestion of collagen peptide on collagen fibrils and glycosamino glycans in the dermis. J NutrSciVitaminol 52, 211-215, 2006.
 • Dumoulin M., Gaudout D., Lemaire B. Clinical effects of an oral supplement richin antioxidants on skin radiance in women. Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology 2016:9 315–324.
 • Sripriya R., Kumar R., A Novel Enzymatic Method for Preparation and Characterization of Collagen Film from Swim Bladder of Fish Rohu (Labeo rohita), Food and Nutrition Sciences Vol.06 No.15(2015).
 • Chalamaah M., R. Hemalatha., T. Jyothrmay. Fish protein hydrolysates: proximate compostion, amino acid compostion, antioxidant activites and applications: a review. Food Chemistry 135.4 (2012): 3020-3038.
 • Alemán Antioxidantactivity of several marine skin gelatins, Author links open overlay panel- Food Science and Technology Volume 44, Issue 2, March 2011, Pages 407-413.
 • Matsumoto H., Ohara H., İto K. Clinical effects of fish type I collagen hydrolysate on skin properties, New Technologies&Medecine Vol. 7 No.4 2006.