Ana Sayfa Biyoteknoloji Johnson & Johnson, açıklanamayan hastalık nedeniyle COVID-19 aşı denemesini geçici olarak durdurdu!

Johnson & Johnson, açıklanamayan hastalık nedeniyle COVID-19 aşı denemesini geçici olarak durdurdu!

Johnson & Johnson’ın COVID-19 aşı denemesi, bir gönüllüde açıklanamayan bir hastalık nedeniyle durduruldu. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dört aşı denemesinden ikisi şu anda beklemede.

Faz 3 klinik araştırması Pazartesi günü geçici olarak durduruldu. Tanımlanamayan hastalığın aşı ile ilgili olup olmadığı bilinmemekle birlikte klinik protokoller araştırılırken ara verilmesini gerektiği bildirildi.

Johnson & Johnson Temporarily Pauses All Dosing in Our Janssen COVID-19 Vaccine Candidate Clinical Trials

At Johnson & Johnson, there is no greater priority than the safety and well being of the people we serve every day around the world. We are committed to providing transparent updates throughout the clinical development process of our vaccine candidate, in compliance with regulatory standards and our own high ethical and scientific principles.

We have temporarily paused further dosing in all our COVID-19 vaccine candidate clinical trials, including the Phase 3 ENSEMBLE trial, due to an unexplained illness in a study participant. Following our guidelines, the participant’s illness is being reviewed and evaluated by the ENSEMBLE independent Data Safety Monitoring Board (DSMB) as well as our internal clinical and safety physicians.

Johnson & Johnson’ın JNJ-78436735 aşısı, ABD’de devam etmekte olan dört büyük ölçekli son aşama COVID-19 aşısı denemesinden biridir. AstraZeneca tarafından yürütülen başka bir deneme ise ikinci bir katılımcıya da nörolojik hastalık teşhisi konduktan sonra 8 Eylül’de durdurulmuştu!