Ana Sayfa Ana Sayfa FDA, COVID-19 Tedavisinde İlk İlacı Onayladı

FDA, COVID-19 Tedavisinde İlk İlacı Onayladı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Remdesivir’in koronavirüsü tedavisinde kullanımına tam onay verilen ilk ilaç olduğunu açıkladı.

FDA, koronavirüsü nedeniyle hastanede tedavi gören 12 yaş ve 40 kilonun üzerindeki hastaların ilacı kullanabileceğini ifade etti.

FDA Approves First Treatment for COVID-19

FDA Komiseri Stephen M. Hahn, “FDA, bu benzeri görülmemiş halk sağlığı acil durumu sırasında COVID-19 tedavilerinin geliştirilmesini ve kullanılabilirliğini hızlandırmaya kararlıdır” dedi. ve COVID-19 salgınında önemli bir bilimsel kilometre taşını temsil ediyor. FDA’nın Koronavirüs Tedavi Hızlandırma Programının bir parçası olarak, ajans, yeni tıbbi ürünleri hastalara mümkün olan en kısa sürede taşımaya yardımcı olmaya devam ederken, aynı zamanda bunların etkili olup olmadığını ve yararlarının risklerinden daha ağır basıp basmadığını belirleyecek. “

Remdesivir & Covid-19 klinik çalışmalar;

Adaptive COVID-19 Treatment Trial (ACTT)

Study to Evaluate the Safety and Antiviral Activity of Remdesivir (GS-5734™) in Participants With Moderate Coronavirus Disease (COVID-19) Compared to Standard of Care Treatment

Study to Evaluate the Safety and Antiviral Activity of Remdesivir (GS-5734™) in Participants With Severe Coronavirus Disease (COVID-19)