Ana Sayfa Tıp&Sağlık “Erzurumlu Mümessil” filmi

“Erzurumlu Mümessil” filmi

DoğuTürk: Burak Bozdağ, “Mümessil filmi 105 dakikalık, tamamıyla komedi içerikli bir filmdir. Senaryosu benim YouTube’da anlattığım gerçek yaşanmış hayat hikayelerimden esintilerle ortaya çıktı.” dedi. Burak Bozdağ, bir gencin ilk iş deneyimini mümessillik alanında yaşamasına odaklandıklarını belirterek, “Filmi izlediğinizde çok güleceksiniz. Filmi yazarken biz çok keyif aldık. Çok gülerek yazdık.

Erzurum: Ünlü fenomen Burak Bozdağ’ın ve birçok ünlü ismin yer aldığı Mümessil filminin çekimleri Erzurum’un caddelerinde ilçelerinde tarihi ve tabiat güzellikleri olan yerlerde hız kesmeden devam ediyor.

Haluk Bozdağ’ın “Boz Yapım” olarak yapımcılığını ve yürütücü yapımcılığını da Burhan Zorlu’nun üstlendiği, yönetmenliğini Servet Aksoy’un üstlendiği, başrolünü de Erzurumlu ünlü fenomen Burak Bozdağ’ın oynadığı “Mümessil” sinema filminde figüran oyuncular hiç bir ücret almadan gönüllü oyunculuk yapıyorlar. Neşe ve kahkahalarla dolu olan Mümessil filmini Erzurumlular sahiplenerek her türlü desteği veriyorlar.

Film başrol oyuncusu Burak Bozdağ; “Filmin çekimleri çok keyifli gidiyor. Bugün çekimlerin onuncu günü her şey yerli yerinde, insanlar alıştı. Değerli halkımızdan figüran birçok oyuncu var diyaloglu diyalogsuz onlarla da bütünleşti. Film bizde setin önü ayrı setin arkası ayrı. Bizde değerli oyuncu arkadaşlarım Erzurum’u sevdiler, yöresel yemekleri çok sevdiler. Havası suyu şuan film çekmek için çok uygun bundan dolayı çok şanslıyız. Dolayısıyla eğlenceli bir şekilde hiç ara vermeden son sürat hızla devam ediyoruz. Şehrin muhtelif yerlerindeyiz şehrin merkezindeyiz. Mümkün oldukça her gün bir başka mahallede çekiyoruz. Çekim esnasında kahkahalar havada uçuşuyor bizim insanımız doğuştan mizahçı. Mümessil filminin çekinleri 17 ekim gibi sona erecek setin 10’ncu günündeyiz 21 günlük bir planlama vardı şuan planladığımız gibi çekimler devam ediyor, hiç bir aksaklık yaşamıyoruz. Ekim 17 de film çekimleri tamamlamış olacağız” dedi.

Filmin Türü: Komedi

Orijinal Adı: Erzurumlu Mümessil

Yapımcı Firma: CJ Entertainment Turkey

Yapım Yılı: 2020

Yapım Ülkesi: Türkiye

Orijinal Dili: Türkçe