Ana Sayfa İlaç Amgen ve Gensenta Cerebral Palsy’li çocuklar için…

Amgen ve Gensenta Cerebral Palsy’li çocuklar için…

Amgen ve Gensenta Cerebral Palsy’li çocuklar için, 19 milyon 920 bin 619 adım attı

Amgen Türkiye ve Gensenta, Cerebral Palsy konusunda farkındalığın artırılması amacıyla yürütülen “Steptember” projesi kapsamında Eylül ayında her gün en az 10 bin adım atan gönüllü çalışanları aracılığıyla çocukların tedavi, rehabilitasyon ve özel eğitime ulaşmalarına katkıda bulundu. Amgen ve Gensenta çalışanları Eylül ayı boyunca Cerebral Palsy’li çocuklar için toplam 19 milyon 920 bin 619 adım attı.

Biyoteknolojinin öncü şirketlerinden Amgen Türkiye ve Gensenta, “Steptember” projesi kapsamında Eylül ayı boyunca Cerebral Palsy’li çocuklar için yürüdü. Cerebral Palsy konusunda farkındalığın artırılması amacıyla hayata geçirilen ve bu yıl 7. kez düzenlenen “Steptember” projesinde, Amgen ve Gensenta çalışanları toplam 19 milyon 920 bin 619 adım attı. Amgen ve Gensenta çalışanları tarafından yapılan bireysel bağışlarla çocukların yaşam boyu ihtiyaç duyduğu tedavi, rehabilitasyon ve özel eğitime ulaşmalarına katkıda bulunuldu.

Çocuklukta en sık rastlanan fiziksel engellilik durumu olan Cerebral Palsy, gelişimini tamamlamamış beynin; doğum öncesi, doğum sırası veya doğum sonrası dönemde hasar görmesi nedeniyle oluşuyor. Kişilerin duruşunu ve hareketini doğrudan etkileyen Cerebral Palsy’li çocukları desteklemek amacıyla 5 ülkede eş zamanlı olarak yürütülen “Steptember” projesi kapsamında, gönüllü katılımcılar Eylül ayı boyunca her gün en az 10 bin adım atarak bu hastalık ile yaşayan çocukların hayatında pozitif bir etki yaratmayı hedefliyor. Türkiye’de Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında sosyal hayatta ve iş çevrelerinde hastalığa dikkat çekiliyor. Böylece Cerebral Palsy’li çocuklar için bağış toplanmasına aracı olan gönüllüler, çocukların uygun rehabilitasyon ve destek programları ile toplumsal yaşama adapte olmalarına destek oluyor.