Ana Sayfa Ana Sayfa Doktorclub Awards 2020 ‘Türkiye’nin Sağlık Ödülleri’ Uluslararası Boyut Kazandı

Doktorclub Awards 2020 ‘Türkiye’nin Sağlık Ödülleri’ Uluslararası Boyut Kazandı

Doktorclub CEO’su Gökçe Yaraşan

Doktorclub Awards 2020 ‘Türkiye’nin Sağlık Ödülleri’nde başvurular tamamlandı ve jüri oylaması başladı.

Doktorclub tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenmekte olan ‘Türkiye’nin Sağlık Ödülleri’ Doktorclub Awards(www.doktorclubawards.com) 2020’de bölge ülkelere açılarak uluslararası boyut kazandı. 15 Eylül’de tamamlanan başvuru sürecinin ardından jüri oylamaları başladı. Doktorclub Awards 2020’de iki aşamalı oylamaların ilki olan jüri oylamaları 4 Ekim 2020 tarihine kadar sürecek, daha sonra her kategoride finale kalan adaylar Doktorclub üyesi 34.000’i aşkın hekimin oylamasına sunulacak.

Doktorclub Kurucusu ve CEO’su Gökçe Yaraşan yaptığı açıklamada şöyle dedi : ‘Doktorclub Awards’ın akademi-sanayi iş birlikteliğinin en güzel örneklerinden birisi olduğunu görmekten büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Ülkemiz genelinde tüm sağlık profesyonellerinin, sağlık alanında hizmet veren kurum, kuruluşlar ve endüstri temsilcilerinin yaptıkları yenilikçi ve özverili çalışmaları sektör paydaşlarına duyurabilecekleri, bilgi birikimlerini ve deneyimlerini sergileyecekleri Doktorclub Awards, her geçen yıl artan ilgi ile ülkemizde sağlık sektörünün önemli bir organizasyonu olmayı başardı ve  bu yıl bölge ülkelerden de başvurular alarak uluslararası nitelik kazandı. İstanbul’u sağlıkta inovasyonunda dünyanın önemli merkezlerinden birisi haline getirme çabalarına özel sektör paydaşı olarak destek vermekten onur duyuyoruz. Tüm aday ve paydaşlarımız ile başvuruların tamamlanmasının ardından devam eden oylamaların sonuçlarını heyecanla bekliyoruz. Doktorclub Awards 2020 adaylarımıza bir kez daha değerli çalışmaları ve başvuruları için tekrar teşekkür ediyor, oylamalarda üstün başarılar diliyorum.’

Doktorclub Awards 2020, ülkemizde sağlık sektörü profesyonelleri ve paydaşlarının çalışmalarını daha iyiye ve daha kaliteliye yönlendirmek, sağlık hizmet sunumunda yaratıcı, ilham verici ve yenilikçi fikirlerin ortaya konup uygulamaya geçirilmesini teşvik etmek, sektörde farklılık ve farkındalık yaratarak öne çıkan proje, araştırma ve uygulamaların artmasına katkıda bulunmak amacıyla, bu yıl yine İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi bilimsel işbirliği ile düzenleniyor.

Ödüllere İlgi Yüksek

Doktorclub Awards 2020 için başvurular 06 Ocak – 15 Eylül 2020 tarihleri arasında www.doktorclubawards.com web sitesinden online olarak alındı ve bu yıl 10 ana başlık ve 18 kategoride 44’ü bireysel 79’u kurumsal olmak üzere toplam 123 adet başvuru yapıldı.

Ülkemizde 7 Bölge ve 22 İlden başvuru ve bölge ülkelerden başvurular yapıldı.

‘Türkiye’nin Sağlık Ödülleri’ Doktorclub Awards 2020’ye bireysel ve kurumsal kategorilerde, Türkiye’nin 7 bölgesinden, 22 farklı ilden yapıldığı belirtildi. Bu yıl ilk kez farklı ülkelerden de başvurular alındı ve 2020 uluslararası boyut kazandı.

Online Jüri Oylaması Devam Ediyor

Türkiye’nin önde gelen hekimleri, akademisyenleri ve sağlık endüstrisi profesyonellerinden oluşan Doktorclub Awards 2020 jürisi bu yıl 108 kişiden oluşuyor. Toplam 123 başvuru arasından her kategorinin finalistlerini belirlemek üzere online jüri oylaması sürüyor. Jüri üyeleri, tamamen dijital ortamda yapılan bu oylamada başvuruları tek tek inceleyecek ve ‘Kategoriye Uygunluk’ ve ‘Yenilikçi Yaklaşım’ kriterlerine göre puanlayacak. 04 Ekim 2020 akşamına kadar sürecek olan jüri oylaması sonunda, jüri üyelerinin verdiği ortalama puanlara göre her kategoride finale kalan adaylar belirlenmiş olacak.

Kazananlar Doktorclub Üyesi 34.000’i aşkın Hekimin Oylaması ile Belirlenecek

Her kategorinin finalistlerinin belirlenmesinden sonra son ve en heyecanlı oylama başlayacak; finalistler Doktorclub üyesi 34.000’i aşkın hekimin oylamasına sunulacak. Sadece hekimlerin ve diş hekimlerinin üye olabildiği Doktorclub kapalı platformunda (www.doktorclub.com) yapılacak online oylama ile finalistler arasından her kategorinin kazananları belirlenecek. Platform üyelerinin oylaması 5 Ekim 2020 tarihinde başlayıp, 30 Kasım 2020 tarihinde tamamlanacak.

Doktorclub Awards 2020 Ödül Töreni 18 Aralık 2020’de

Her yıl sene sonunda düzenlenen Doktorclub Awards ödül töreninde tüm adaylar ve finalistler, meslektaşları, sağlık profesyonelleri, kamu ve özel sektör temsilcileri ile yöneticileri ve Doktorclub Awards jüri üyeleri ile bir araya gelme fırsatı yakalıyor. Tören aynı zamanda tüm adaylar ve yenilikçi çalışmaları için bir tanışma, tanıtım ve farkındalık ortamı sağlıyor.

Doktorclub Awards 2020 kazananları bu yıl 18 Aralık 2020 tarihinde İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan görkemli ödül töreninde açıklanacak ve ödüller sahiplerini bulacak. Ayrıca Doktorclub yetkilileri verdikleri bilgide pandeminin seyrine bağlı olarak 2020 yılı ödül töreninin web üzerinden dijital yayınlanması için hazırlıkların yapıldığını belirttiler.

Doktorclub Hakkında

Bilgi, teknoloji ve hizmetin katlanarak büyüdüğü sağlık sektöründe, iletişim şüphesiz anahtar rol oynuyor. Sağlığınız için profesyonelleri, profesyoneller içinde bilgiyi ulaşılabilir kılmak hedefi ile yola çıkan doktorclub.com sağlık sektöründe hizmet veren kurum, kuruluş ve hekimleri bir araya getiriyor.

Doktorclub, 2012 yılında faaliyete başlayan 34.000’i aşan üye hekim sayısı ile ülkemizde gerçekleşen sağlıkta dijital dönüşümün öncü kurumlarından olan yerli teknoloji şirketidir. Doktorclub, hekimler ve sağlık endüstrisi için dijital dönüşüm desteği sağlar; hekimlere dijital kanallar üzerinden dünyadaki güncel mesleki bilgileri, gelişen sağlık teknolojilerini, meslektaşlarını ve sektör paydaşlarını erişilebilir kılarken, sağlık endüstrisi için de hekimler ile iletişim için yenilikçi dijital yöntemler sunar.

Doktorclub Web Sitesi : https://doktorclub.com

Doktorclub Awards Web Sitesi : https://doktorclubawards.com