Ana Sayfa Ana Sayfa AlchemLife’tan Aile Hekimlerine Özel Online Sertifikalı Fitoterapi Eğitimi

AlchemLife’tan Aile Hekimlerine Özel Online Sertifikalı Fitoterapi Eğitimi

Alchemlife olarak “Kanıta dayalı “Fitoterapi” kavramının Türkiye’de tüm sağlık profesyonelleri arasında yaygınlaşması kurulduğumuz günden bu yana misyon edinmiş bulunuyoruz.  “Bilimsel Fitoterapi”de öncü bir iştirakçi olarak sağlıkta koruyucu ve bütünsel yaklaşımı benimsemekteyiz. Pandeminin zorlu dönemlerinde başladığımız online fitoterapi eğitimlerinde şimdiye dek 2500 eczacı ve 300 doktora Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından resmi onaylı “Fitoterapi Eğitimi” verilmesi için gönüllü olduk. Çıktığımız bu yolculukta, sizlerin yoğun ilgi, alaka ve heyecanınızdan ötürü, eğitim serilerimizi hızlandırmaya karar verdik.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı yaşadığımız bu zorlu süreçte, riskin yüksek olduğu sağlık kuruluşlarında görevi başında olan doktorlarımıza minnetimizin bir göstergesi olarak  online olarak vereceğimiz “fitoterapi” eğitimi ile onların yanında olmaya devam ettiğimizi bilmelerini istiyoruz.

www.alchemlifeacademy.com adresinden bireysel kayıtlar alınarak düzenlenecek bu eğitimlere, Türkiye’nin her yerinden doktorlarımız katılım sağlayabileceklerdir. Katılımcılar başvuru önceliğine göre belirlenecektir.

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada ve ekibinden Prof. Dr. Hasan Kırmızıbekmez, Doç. Dr. Engin Celep ve Dr. Öğr. Gör. Etil Güzelmeriç tarafından verilecek eğitimlerde solunum sisteminden dermatolojiye, sinir sisteminden ürolojik rahatsızlıklara kadar 12 ayrı branşta kullanılan bitkiler, doğru ekstrasyon yöntemleri, yapılan klinik çalışmalar, doğru ekstre kombinasyonları ve bitkilerle tedavide risk yönetimi anlatılacaktır. Soru-cevap bölümünün de yer alacağı eğitimlerin notlarını ise doktorlar kendilerine gönderilecek modüllerden takip edebilecekler. Dört hafta sonu boyunca 13.00-16:00 saatleri arasında düzenlenecek eğitimlerin sertifika sınavı ise ileri bir tarihte sadece belli merkezlerde yüz yüze yapılacaktır.

Tüm dünyada pandemi süresince hastaların hayatlarını iyileştirme yolunda kendi hayatlarını ortaya koyan değerli doktorlarımıza müteşekkiriz. Bilimsel araştırmalarla etkinliği kanıtlanmış standardize ürünler kullanılarak Covid-19 tedavi süreçlerine dahil edilecek fitoterapi yöntemlerinin, fedakar doktorlarımız sayesinde tüm insanlığa fayda sağlayacağına inanıyoruz.

AlchemLife Akademi – Aile Hekimleri