Ana Sayfa Biyoteknoloji Japonya’da Covid-19 aşı ön alımı yaptı

Japonya’da Covid-19 aşı ön alımı yaptı

Japonya ve ABD’li ilaç devi Pfizer yeni tip korona virüs (Covid-19) aşısı temini konusunda anlaşmaya vardı. Pfizer aşı geliştirmeyi başarırsa 2021’in Haziran ayı sonuna kadar Japonya’ya 120 milyon doz sağlayacak. / haber7

PFIZER AND BIONTECH TO SUPPLY JAPAN WITH 120 MILLION DOSES OF THEIR BNT162 MRNA-BASED VACCINE CANDIDATE

Pfizer Inc. (NYSE: PFE) and BioNTech SE (Nasdaq: BNTX) today announced an agreement with the Ministry of Health, Labour and Welfare (MHLW) in Japan to supply 120 million doses of BNT162 mRNA-based vaccine candidate against SARS-CoV2, subject to clinical success and regulatory approval, beginning in 2021.

Fiyat belirsiz

Hükümetin Pfizer ile nihai bir sözleşme imzalamak için görüşmeleri hızlandıracağını belirten Bakan Kato, aşı temini için ne kadar ödeme yapılacağını ise açıklamadı. Diğer şirketlerle de müzakerelere devam edileceğini ifade eden Kato, böylece Japon halkının mümkün olan en kısa sürede güvenli ve etkili aşıya erişimini sağlamayı hedeflediklerinin altını çizdi.

ABD ilk 100 milyon doz aşı için ön alım yaptı

Şirketten açıklama

Pfizer’den yapılan açıklamada ise 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda dünyayı bir araya getirme kararlılığında olan Japonya’yı desteklemekten gurur duyulduğu belirtilerek, “Umudumuz, potansiyel aşımızın bunun gerçekleşmesine katkı sağlamasıdır” ifadeleri kullanıldı.

İngiltere ön aşı alımı yaptı!