Ana Sayfa Biyoteknoloji Avifavir klinik çalışmalarının ilk sonuçlarını yayınladı

Avifavir klinik çalışmalarının ilk sonuçlarını yayınladı

Mayıs ayının sonunda, Avifavir Rusya’nın Sağlık Bakanlığı tescil belgesini aldı ve 3 Haziran’da yeni koronavirüs enfeksiyonunun önlenmesi, teşhisi ve tedavisine yönelik eğitim kılavuzları listesine dahil edildi.

The pilot part of clinical trials demonstrated that Avifavir possesses rapid antiviral action

Rus sağlık görevlileri, koronavirüsü baskılayabilen yerli favipiravir bazlı bir ilaç olan Avifavirin klinik çalışmalarının ikinci ve üçüncü aşamalarının pilot kısmının sonuçlarını açıkladı. Bilim adamları medRxiv elektronik kütüphanesinde yayınlanan makalelerinde koronavirüsün hastaların yarısından fazlasında vücuttan atılmasını hızlandırdı ve ciddi yan etkilere neden olmadığı belirttiler.

AVIFAVIR for Treatment of Patients with Moderate COVID-19: Interim Results of a Phase II/III Multicenter Randomized Clinical Trial

Araştırmacılar, “Randomize ve açık klinik deneylerimizin pilot kısmı, Avifavirin hızlı antiviral etkiye sahip olduğunu gösterdi, virüsü% 62,5 hastada dört günde ortadan kaldırdı. Yakında farklı dozların iyileşme oranını nasıl etkilediğini inceleyeceğiz” diye yazdı.

 

Rusya, 7 Latin Amerika ülkesi ve Güney Afrika’ya Avifavir adlı koronavirüs ilacını gönderecek

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ve HimRar şirketler grubunun ortak şirketi Kromis, Kovid-19’un tedavisi için geliştirilen Avifavir isimli ilacı 7 Latin Amerika ülkesi ve Güney Afrika’ya sevkiyatı üzerinde anlaştı.

RDIF ve Himrar’ın açıklamasına göre, Kromis şirketi Avifavir ilacının Arjantin, Bolivya, Honduras, Paraguay, El Salvador, Uruguay ve Ekvador’a satışına yönelik Bolivyalı Sigma Corp S.R.L ile münhasır sözleşme imzaladı.

Anlaşmada en az 150 bin paket Avifavir’in sevkiyatı öngörülüyor. Ayrıca Bolivya’daki partner üretim alanına, ilacın hazır forumunu elde etmek için gerekli teknoloji de temin edilecek. Böylece ilacı bekleme süresi, lojistik masraflar ve hastaların tedavisinde kullanım için harcanan süre azaltılabilecek.

Kromis ayrıca Güney Afrika’daki hastaların tedavisi için 3Sixty Biopharmaceuticals şirketi ile Avifavir sevkiyatı için bir distribütörlük anlaşması imzaladı.