Ana Sayfa Ana Sayfa “Yakın Gelecekte Eski Normale Dönüş Yok”

“Yakın Gelecekte Eski Normale Dönüş Yok”

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı, yakın gelecekte eski normale geri dönüşün mümkün olmadığını söyledi. Cenevre’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Tedros Ghebreyesus, ‘hastalığı kontrol ederek yaşamlarımıza devam edebileceğimiz bir yol haritası mümkün’ dedi. WHO Direktörü, günlük hayatı tamamen kapatmadan, art arda “karantina uygulamalarına gitmeden virüsün yeterli kontroluna sahip olunacak sürdürülebilir bir noktaya” ulaşılması gerektiğini vurguladı.

VOA: Dünya Sağlık Örgütü Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, “Doğrusunu söylemek gerekirse birçok ülke yanlış yöne saptı. Virüs hala bir numaralı halk sağlığı düşmanı olmaya devam ediyor” dedi.

WHO yetkilisi “Eğer en temel önlemler uygulanmazsa salgın giderek daha da kötüleşmeye devam edecek. Ancak bu şekilde olmak zorunda değil” dedi.

Dünya genelinde Corona virüsü vakalarının sayısı 13 milyonu aştı. Reuters haber ajansına göre bu vakaların 1 milyonu sadece son beş günde tespit edildi. Salgın dünyada şu ana kadar 500 milyondan fazla can aldı.

tamamı için kaynağa bknz