Ana Sayfa Hukuk&Etik Eşit dağıtım

Eşit dağıtım

ABD’li milyarder iş adamı Bill Gates, corona virüsü aşısının dağıtımıyla ilgili tartışmalara katıldı. Gates, “Aşıyı en yüksek teklif sunanlara verirsek, çok daha uzun ve ölümcül bir pandemi bizi bekliyor” dedi.

Sözcü: Uluslararası AIDS Derneği’nin düzenlediği video konferansa katılan Gates aşıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Gates, aşının en yüksek teklif verene değil, en çok ihtiyaç duyan ülkelere temin edilmesi gerektiğini söyledi.

‘PANDEMİ DAHA ÖLÜMCÜL OLUR’

Gates, “Eğer ilaç ve aşıyı en çok ihtiyaç duyulan yerler yerine en yüksek teklif sunanlara verirsek, çok daha uzun ve ölümcül bir pandemi bizi bekliyor. Liderlerin bu zor kararı sadece pazar faktörlerine göre değil, eşit dağıtımı baz alarak vermesi gerekiyor” dedi.

Bill Gates says the ‘final hurdle’ to a COVID-19 vaccine will be ensuring that people actually use it

Gates ve eşi Melinda , Bill & Melinda Gates Vakfı aracılığıyla COVID-19 için tedavi, test ve aşı geliştirilmesine 250 milyon dolar katkıda bulundu . Fonlar ayrıca düşük ve orta gelirli ülkelerde koronavirüs yardım çabalarına da katkıda bulunacak.

Genel olarak Gates, “çok sayıda insanın” aşı almaya istekli olacağına inanıyor ve insanların% 70 ila% 80’i bunu yaparsa sürü bağışıklığı sağlanabiliyor.