Ana Sayfa Hukuk&Etik AHEF talebini yineledi

AHEF talebini yineledi

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu 2. Başkanı Dr. Hacı Yusuf Eryazğan

AHEF 2.Başkanı Dr.H.Yusuf Eryazğan Sayın Sağlık Bakanın kameraların önünde söyledikleri ile sahada yaşananların çok farklı olduğunu, Sayın Bakanın 13 Mayıs 2020 tarihinde tüm basının önünde ” aile hekimlerinin çalışmalarından çok memnunuz teşekkür ediyoruz onlara da ek ödeme konusunu çalışıyoruz” demesinin üzerinden 62 gün geçtiğini ama bir ödeme olmadığını belirtti.

Aile hekimlerinin covid 19 olması izne ayrılması durumunda maaşı kesilmeyecek diyen Bakanlığımızın bir çok ilde aile hekimi aile sağlığı çalışanlarından kesinti yapılmasını sadece izlediğini. Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarından kronik hastalığı olanlar idari izne ayrılamadıgı büyük bir hayati tehlikeyle çalıştığını .

4 ay boyunca üniversite hastaneleri dahil tüm hastaneler poliklinik kapatırken 27 bin aile hekimi 4 ayda tüm ülkeye poliklinilik hizmetlerini yürüttüğünü.

Bütün pandemi boyunca aşılamalar hiç aksamadan devam ettiği ve büyük salgınların önüne geçildiği bilgisini verdi.

Dr.Eryazgan 5.000 bine yakın aile hekimi aile sağlığı çalışanı covid-19 pozitif oldu. Sağlık bakanın Bütün bir başarı öyküsünü görmezden gelmesini kabul edemiyoruz etmeyeceğiz dedi .

Bu noktada 13 mayısta ek ödeme konusunda kameralar önünde verilen sözler tutulmadı. Bizler bu kadar özveriye rağmen görmezden gelinmemizi sağlık bakanlığının bazı bürokratlarının aile hekimliğini bitirme çabalarına bağlıyoruz.

Sayın Bakanımıza seslenişimiz; lütfen 13 mayısta kameralar önünde verdiğiniz sözü tutunuz bu kadar özveri ile çalışan aile hekimliği çalışanlarını takdir ediniz ve bürokratlarınızın önünüze getirdiği yanlış uygulamalardan vazgeçiniz sahayı bizden dinleyiniz.

AHEF 2.Başkanı Dr.H.Yusuf Eryazğan