Ana Sayfa Ana Sayfa ‘Ümitsizliğin ardında nice ümitler var… Karanlığın ardında nice güneşler var…’

‘Ümitsizliğin ardında nice ümitler var… Karanlığın ardında nice güneşler var…’

MSB’den yapılan açıklamada, “Kovid-19’la mücadele kapsamında sağlık malzemelerini taşıyan Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait uçak İspanya’nın Madrid kentine iniş yaptı” şeklinde duyuruldu.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada,  “Sn.Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, MSB’ye ait fabrika ve dikimevlerinde yerli ve milli imkânlarla üretilen; çeşitli tipte maske, tulum ve anti-bakteriyel sıvıdan oluşan sağlık malzemeleri, COVID-19 ile mücadele kapsamında İtalya ve İspanya’ya TSK’ya ait uçak ile gönderilecek.” dendi.

Türkiye, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye destek amacıyla İspanya ve İtalya’ya tıbbi yardım malzemesi gönderdi. Türkiye’nin yaptığı yardıma ilişkin açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “NATO müttefiklerimizin birbirine afet yardımı merkeziyle destek sağlamasından gurur duyuyorum” dedi.

Kargo paketlerinin üzerine İtalyanca ve İspanyolca yazılan, Mevlana’nın, ‘Ümitsizliğin ardından nice ümitler var. Karanlığın ardından nice güneşler var’ sözleri ile ‘Türkiye’den İspanyol-İtalyan halkına sevgilerle’ notu yer aldı.