Ana Sayfa Ana Sayfa Nice 100 Yıllara, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı

Nice 100 Yıllara, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı

Paylaş

Cumhuriyete, Bağımsızlık ve Milli Egemenliğe Sahip Çıkan En Büyük Hazinemiz olan Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun – WinAlly

23 Nisan’da sağlık çalışanlarının çocuklarına 10 bin kitap

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), TBMM’nin 100. kuruluş yıldönümünü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, koronavirüs sürecinde büyük özveride bulunan sağlık çalışanlarına ve çocuklarına 10 bin kitap armağan etti.

Kayseri’de bir grup çocuk, sağlık çalışanları için hediye alıp mektup yazdı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle sosyal medyada bir araya gelen bir grup çocuk, koronavirüs salgını nedeniyle yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarına hediye alarak, mektup yazdı. Kayseri Şehir Hastanesi’ne gönderilen mektuplarda, “Sevgili sağlık çalışanlarımız sağlığımız önce Allah’a sonra sizlere emanet, dualarımız sizinle” ifadeleri yer aldı. Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, çocukların hediyesi nedeniyle mutlu olduklarını belirterek, “Yaşları küçük ama koca yürekli çocuklar, Kayseri Şehir Hastanesi çalışanlarının yüzünde tebessüm oluşturdular. Dünya Sağlık Örgütü’nün de ilan ettiği pandemiyle mücadele ederken 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklarımızın bu anlamlı davranışı için çok teşekkür ederiz” dedi.

Sağlıkçılardan hastanede tedavi gören çocuklara 23 Nisan sürprizi

Konya’da Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi Çocuk Servisinde görevli sağlık çalışanları, tedavi gören çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için hastane bahçesinde balon uçurma etkinliği düzenledi. Etkinlikte çocuklara Türk bayrakları dağıtılırken, hastane koridorları ve odalar balon ve süs malzemeleriyle donatıldı.

Prof. Dr. Kürşad Zorlu / HT

Bugün sıradan bir Nisan günü değil.

23 Nisan…

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bir bayram ve 100 yıl sonra bir kez daha anlamaya çalıştığımız eşsiz bir mücadele ruhu…

Ve bir egemenlik devrinden söz ediyoruz.
Peki nasıl oluyor da egemenlik ya da hakimiyetin devri, çocukların bayramıyla buluşuyor.

İşte bu bayramı farklı kılan en önemli özellik de budur. Yeni nesillerin ülkesine ve milletine karşı sorumluluklarını anlaması bakımından hayati bir önem taşımaktadır. Ben de bunu her fırsatta yazmayı, söylemeyi çok önemsiyorum.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BİR TEBESSÜM

Beykoz Kızılayı , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Covid-19 salgını süresince en ön safta yer alan Sağlık Çalışanlarının çocuklarına oyuncak hediye etti.

Corona salgını nedeni ile Sağlık Çalışanları uzun zamandır, olası bir bulaşıcılığa karşı önlem olarak evlerinden çocuklarından uzak, büyük bir özveri ile çalışmaya devam ediyorlar.

Beykoz Kızılayı, Sağlık Çalışanlarına bu fedakarlıklarından dolayı teşekkür etmek için Paşabahçe Devlet Hastanesini ziyaret ederek, #Hayalgücümünsonucu projesi kapsamında oyuncaklarını dağıttı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı / WHO&DSÖ