Ana Sayfa Tıp&Sağlık Dr. Muharrem İdiz’in ardından kardeşi Dr.Nuri İdiz’de Covid-19 sebebi ile hayata...

Dr. Muharrem İdiz’in ardından kardeşi Dr.Nuri İdiz’de Covid-19 sebebi ile hayata veda etti

İzmir’de işyeri hekimliği yapan Dr. Muharrem İdiz’in ardından 14 gündür yoğun bakımda tedavi gören doktor kardeşi Nuri İdiz (54) de hayatını kaybetti. Son dönemde nefes almakta güçlük çektiği için uyutulduğu öğrenilen İdiz’in ölümü, ailesine ve yakınlarına ikinci bir acı yaşattı.

Hürriyet : Ateş ve nefes darlığı şikayetiyle 26 Mart’ta rahatsızlanarak özel bir hastanede tedavi altına alınan Dr. Nuri İdiz Corona Virüsü testi ise 1 Nisan günü belli oldu. Durumu kötüye giden Dr. Nuri İdiz 6 Nisan’da İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı ve tüm müdahalelere karşın yaşamını yitirdi.

Böbrek yetmezliği ve tansiyon hastası olduğu belirtilen Dr. Nuri İdiz’in, solunum yetmezliği sonrasında yaşamını yitirdiği açıklandı. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin (İSİG) sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Nuri İdiz. İzmir’de iş yeri hekimi. 26 Mart’tan beri tedavi gördüğü hastanede Corona Virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi. Ağabeyi Dr. Muharrem İdiz’i de 1 Nisan’da kaybetmiştik. Ailesine ve sağlık emekçilerine başsağlığı diliyoruz” denildi.

Aile hekimi olarak meslektaşları tarafından çok sevilen Dr. Muharrem İdiz’in ise farklı şikayetleri olduğu için hastaneye gitmediği ve evinde yaşamını yitirdiği öğrenildi. Son 3 yıldır iş yeri hekimliği yapan İdiz’in hastalığının Corona Virüsü olduğunu anlayamadığı ve son güne kadar evinde kalmayı sürdürdüğü öğrenildi.