Ana Sayfa Ana Sayfa Sanofi & Regeneron Pharmaceuticals potansiyel koronavirüs tedavisinin testini genişletiyor

Sanofi & Regeneron Pharmaceuticals potansiyel koronavirüs tedavisinin testini genişletiyor

Sanofi ve Regeneron Pharmaceuticals Inc , Amerika Birleşik Devletleri dışındaki hastalara koronavirüs tedavisi olarak romatoid artrit ilacı Kevzara’nın klinik çalışmasını genişletti.

Şirketler, monoklonal antikor olarak bilinen bağışıklık sistemini modifiye eden bir ilaç olan Kevzara’nın orta ila geç aşama denemesine kayıtların şu anda İtalya, İspanya, Almanya, Fransa, Kanada ve Rusya’da başladığını söyledi. ABD denemeleri geçen hafta başladı.

Doktorlar ve bilim insanları corona virüsünün sitokin fırtınası olarak da bilinen bağışıklık sisteminin aşırı tepki vererek organlara saldırmasına sebep olduğunu düşünürken, bu ilaçlar ile bağışıklık sisteminin yönlendirilebilmesini umuyor.

Sanofi, Regeneron expand testing of potential coronavirus treatment

REGENERON AND SANOFI BEGIN GLOBAL KEVZARA® (SARILUMAB) CLINICAL TRIAL PROGRAM IN PATIENTS WITH SEVERE COVID-19

Regeneron Pharmaceuticals, Inc. (NASDAQ: REGN) and Sanofi today announced they have started a clinical program evaluating Kevzara® (sarilumab) in patients hospitalized with severe COVID-19 infection. Kevzara is a fully-human monoclonal antibody that inhibits the interleukin-6 (IL-6) pathway by binding and blocking the IL-6 receptor. IL-6 may play a role in driving the overactive inflammatory response in the lungs of patients who are severely or critically ill with COVID-19. The role of IL-6 is supported by preliminary data from a single-arm study in China using another IL-6 receptor antibody.