Ana Sayfa Hukuk&Etik VIP Ambulans taksi !

VIP Ambulans taksi !

İstanbul trafiğinde hızlı gitmek isteyenler için kiralanan kayıt dışı ambulans trafikten men edildi. Sürücü A.M. de gözaltına alındı. 7 bin 500 lira para cezası kesilen sürücünün ehliyetine ise el konuldu. Ambulansın ‘VIP taksi’ olarak kullanıldığı iddia edilmişti.

Tugay SADAY
Trafik yoğunluğunun yaşandığı İstanbul’da kayıt dışı bir ambulansın “VIP taksi’ olarak kullanıldığı bilgisi üzerine İstanbul Sivil Trafik Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Çalışma kapsamında plakası belirlenen ambulans yakalanırken, sürücüsü A.M. gözaltına alındı.
https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/vip-ambulans-soforu-yakalandi-5608451/
____________________________________________________________________

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, geçen yıl kayıt dışı ve ruhsatsız çalışan 23 özel ambulans tespit etti

Milliyet Gazetesi’nin dün ‘Ambulans Taksi’ manşetiyle ortaya çıkardığı ambulans rezaleti, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün de gündeminde. Geçtiğimiz yıl kayıt dışı ve ruhsatsız çalışan 23 ambulans tespit eden İl Sağlık Müdürlüğü, halkın sağlığını tehlikeye atan ambulansları denetimlerle tespit ediyor. Müdürlüğün Özel Ambulans ve Denetim Birimi sorumlusu Bahattin Şahan, “Firmaların kayıtsız ve denetimsiz faaliyet yürütmesi ciddi bir sorun” diyor.
İstanbul’da özel ambulans statüsünde faaliyet gösteren ruhsatlı 453 ambulans bulunuyor. Bunların dışında kayıt dışı korsan ambulanslar, yetersiz donanım ve personelle hastanın hayatını tehlikeye atıyor.

Gökhan Kam / Milliyet