Ana Sayfa Yapay Zeka & Teknoloji EPIQ CVx

EPIQ CVx

Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak

Kardiyolojik Görüntülemede İnovatif Çözüm

Gelişen görüntüleme teknolojileri sayesinde doğumsal kalp anomalilerinde anne karnından başlayarak yaşam boyu detaylı görüntüleme ve teşhis olanakları sağlayan Philips EPIQ CVx gelişmiş bir işlevsellik, veri işleme kabiliyeti ve görüntü kalitesi sunuyor.

Her yıl dünyada 1 milyondan fazla, ülkemizde ise yaklaşık 13-15 bin bebek doğumsal kalp hastalıkları ile dünyaya gelirken, bu konuda ailelerin bilinçlendirilmesi, erken teşhis olanaklarının kullanılabilmesi ve doğru zamanda, doğru tedavinin uygulanması ise büyük önem taşıyor. Philips EPIQ CVx kardiyovasküler ultrason sistemi de ileri düzey görüntü kalitesi ve işlevselliğiyle özellikleriyle kardiyologların hayatını kolaylaştırıyor. Tanısal güveni artırmak ve klinisyenler için iş akışını kolaylaştırmak üzere tasarlanan EPIQ CVx, üstün özellikleri sayesinde uzmanların hastaları ile etkileşim kurmasını sağlıyor, taramada tekrarın önüne geçiyor.

Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak, 7-14 Şubat Dünya Doğumsal Kalp Hastalıkları haftasında bu konunun önemine vurgu yaptı. Karabatak: “Erken teşhis ve doğru tedavi ile doğuştan kalp hastalıklarında yüzde 90’ın üzerinde başarı oranı yakalanabiliyor. EPIQ CVx , ileri düzey görüntü kalitesi, ölçüm kabiliyeti ve yapay zekayı bir araya getiren özellikleriyle kardiyologların hayatını kolaylaştıracak ve erken teşhis imkanını artırarak daha çok hastanın doğru zamanda tedavisini sağlayacak bir ürün olarak ön plana çıkıyor” dedi.

Kardiyologlara, daha dinamik ve daha geniş bir görüntüleme açısı sağlayan yeni nesil OLED monitörü ile yüksek görüntü kalitesi sunan EPIQ CVx, pediyatrik hastalara yönelik çözümleri ile hekimlere daha doğru teşhis yapmakta destek sağlıyor. Sanal ışık kaynağı ile detaylı ve derinlemesine doku görüntülemesi imkanı veren, kardiyak anatomi analizini geliştiren ve klinisyenlere kalbin fotorealistik rendering çıktısını görme kabiliyeti kazandıran EPIQ CVx, 3 boyutlu TrueVue teknolojisini de içeriyor. Dinamik HeartModel A.I ile hızlı, güvenilir ve tekrarlanabilir ventriküler kantifikasyon sağlayan EPIQ CVx, kardiyovasküler görüntüleme performansını da bir üst seviyeye taşıyor.

EPIQ CVx; kullanıcı tarafından yapılandırılabilen dokunmatik ekran ara yüzü ile muayene işlemini kolaylaştırıyor. Aynı zamanda hasta dataları, muayene ve kontrol takvimleri ile ilgili kayıtları da cihaz üzerinde saklamak mümkün. Philips ayrıca, yüksek düzey güvenlik protokolleri sağlayarak, hasta bilgilerinin güvenliği konusundaki kararlılığını da yeni çözümünde bir kez daha ortaya koyuyor.