Ana Sayfa İlaç Boehringer Ingelheim 2020 “BVDzero Vaka Ödülleri” başvuruları başladı!

Boehringer Ingelheim 2020 “BVDzero Vaka Ödülleri” başvuruları başladı!

  • Boehringer Ingelheim, 2020 “BVDzero Vaka Ödülleri” başvuruları başladı. İlk 10 klinik vaka arasına giren projelere toplamda 15.000 Euro ödül vereceğini duyurdu.
  • BDVzero Vaka Ödülleri’ne, 20 Mart 2020 tarihine kadar BVDzero websitesinden başvurulabiliyor.

Ingelheim, Almanya– Hayvan sağlığı sektöründe dünya çapında lider olan Boehringer Ingelheim’ın, 2020 ‘BVDzero Vaka Ödülleri’ başvuruları başladı. Proje kapsamında kazananlara verilecek ödülleri açıklayan Boehringer Ingelheim; ilk 10 klinik vaka arasına giren projelere toplamda 15.000 Euro ödül verecek.

Çiftlik hayvanlarının sağlığını ve refahını arttırma konusunda çeşitli projeler geliştiren ve bu konudaki çalışmalarını uzun vadede sürdürmeyi amaçlayan Boehringer Ingelheim; 2020 “BVDzero Vaka Ödülleri” ile sığır sürülerinde BVD’nin (sığır viral diyare) hem klinik hem de subklinik vakalarının araştırılmasını teşvik ediyor. 2020 “BVDzero Vaka Ödülleri” ile şirket, BVD farkındalığını artırabileceğine ve bunun sonucunda BDV hastalığının yaygınlığını azaltılabileceğine inanıyor.

Hayvan sağlığı ile ilgili çalışmalar yürüten kişilerin başvurabileceği ödül programına, uzmanlık alanları arasında; araştırma, tanılama, hayvan bilimi, veterinerlik uygulamaları, üretim veterinerliği, sığır üretimi ve hayvan sağlığı ve refahı bulunan kişiler başvurabiliyor.

Boehringer Ingelheim Global Ruminant Stratejik İş Birimi Başkanı, Steve Williams; “BVD hastalığı (sığır viral diyare), sığırlarda en sık görülen hastalıklardan biri. Bu hastalık etkilenen hayvanlara büyük zararlar verip hayvancılık sektöründe büyük ekonomik kayıplara neden olabiliyor. Boehringer Ingelheim olarak BVD hastalığının önlenmesinde ve kontrolünde bir paradigma değişikliği getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Boehringer Ingelheim Türkiye Hayvan Sağlığı Ülke Müdürü Kubilay Destegüloğlu ise BVDZero Vaka Ödülleri’nin BVD farkındalığının oluşması için çok önemli olduğunu vurguladı.

Destegüloğlu, “Ülkemizde de farkındalığı oluşmaya başlayan BVD, hayvan sürüleri için oldukça tehlikeli ve ciddi sonuçları olan bir hastalık. Sadece bir hayvanda görüldüğünde birkaç ay içinde sürünün yüzde 90’ına bulaşabiliyor. Boehringer Ingelheim olarak; özellikle gebelikten önce ineklerin bağışıklığının gelişmesine ve sağlıklı sürülerin yetişmesine katkı sağlayacak koruyucu tedaviler üstünde çalışıyoruz. BVDZero Vaka Ödülleri, aşılamanın öneminin toplumun tüm kesimlerine aktarılması ve BVD hastalığının etkileri ile ilgili bilinirliğin artması açısından son derece önemli ve etkili” ifadelerini kullandı.

2020 BVDzero Vaka Ödülleri’ne 20 Mart 2020 tarihine kadar BVDzero web sitesinden başvurulabilecek. Ödül töreni ise 5 Mayıs 2020’de düzenlenecek BVDzero Basın Konferansında gerçekleştirilecek. Kazananlar, sığır sağlığı alanında öncü uzmanlardan oluşan BVDzero Komitesi tarafından seçilecek.

2018 yılında kazananların listesine buradan, daha fazla bilgiye ise BVDzero web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı İş Birimi

Boehringer Ingelheim, 2018’de yaklaşık 4 milyar Euro net satış rakamı ve 150’den fazla pazardaki varlığı ile dünyanın ikinci büyük hayvan sağlığı işletmesidir.

Hayvan sağlığı alanında dünya genelinde 10 bin çalışanı bulunan Boehringer Ingelheim, öncelikli olarak hastalıkları “önlemeye” inanmakta ve bu nedenle aşılar, parazitler ve terapötikler alanında yenilikçi çözümler geliştirmeye odaklanmaktadır. Portföyünde yer alan gelişmiş, koruyucu sağlık ürünleri, araçları ve hizmetleri ile hayvan sağlığını koruma konusunda tüm paydaşlarını desteklemektedir.

Daha fazla bilgiye https://www.boehringer-ingelheim.com.tr/hayvan-sag… adresinden ulaşabilirsiniz.