Ana Sayfa Tıp&Sağlık Bir komşumuzla da sınır kapattık ve salgın 48 ülkeye ulaştı!

Bir komşumuzla da sınır kapattık ve salgın 48 ülkeye ulaştı!

Ardahan’ın Çıldır ilçesinde Gürcistan’da yaşanan Corona virüsü vakasının artması nedeniyle Aktaş Gümrük Kapısı, kimlikle geçiş yapacak olan Türk vatandaşlarına kapatıldı.

Koronavirüs salgınından etkilenen ülke sayısı 48’e ulaştı. Ölü sayısı İran’da 26’ya İtalya’da 14’e yükseldi. İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar’ın da hastalığa yakalandığı açıklandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 26 yaşındaki İranlı bir turistin koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındığı açıklandı. İranlı turistin KKTC’de kaldığı otelde yüksek ateş şikayetiyle Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne başvurduğu öğrenildi. İlk tetkiklerin ardından İranlı turistin Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde karantiya alındığı belirtildi

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, Dünya Sağlık Örgütü Başkanı, ülkelerin yeni Corona virüsünden etkilenmeyecekleri yönünde varsayımlarda bulunmalarının “ölümcül bir hata” olacağı uyarısında bulundu.

İran, İtalya ve Güney Kore’deki salgınların bir “dönüm noktası” aşamasında olduğunu belirten Tedros, şu an halen dağınık halde enfeksiyonların görüldüğünü ancak henüz toplum genelini kapsayan sürekli bir yayılmanın olmadığını kaydetti.