Ana Sayfa İlaç Katarakt ve Astigmat Yönetimi Çalıştayı

Katarakt ve Astigmat Yönetimi Çalıştayı

Alcon, eğitim ve bilimsel gelişmeye
yatırımını sürdürüyor 

  • İnsanların daha iyi görmesine yardımcı olan ve yaşam kalitesini yükselten yenilikçi ürünler sunan Alcon, ürünlerin hastalarla buluşması ve hekimlerin bilimsel gelişimine katkıda bulunmak misyonuna uygun olarak eğitime yatırım yapmayı sürdürüyor. 
  • Alcon, son olarak Ankara ve İstanbul’da 2 önemli etkinliğe imza attı. Türk Oftalmoloji Derneği katkılarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen IMPACT – Katarakt ve Astigmat Yönetimi Çalıştayı 26-27 Ekim tarihlerinde İstanbul’da 200 cerrah ve 19 konuşmacının katılımıyla gerçekleşti. 
  • Alcon, 20 Ekim’de, alışılagelmişin dışında, canlı yayınlanan ve tamamen interaktif olan toplantı platformunu da düzenledi. Ankara’da gerçekleşen Alcon ARENA’ya katılan 30 hekim ‘göz içi lensler’ hakkında alanında uzman isimlerle bilgi alışverişinde bulunurken, 66 hekim de canlı yayın aracılığıyla toplantıya dâhil olup sorularını konuşmacılara iletme fırsatı buldu. 

Dünyada göz sağlığının birçok aşamasında öncülük yaptığı çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Alcon, insanların daha iyi görmesine yardımcı olan ve yaşam kalitesini artıran yenilikçi ürünler sunmaya devam ediyor. Alcon en önemli misyonu olan “ürünleri hastalarla buluşturmak” ve “hekimlerin bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak” amacıyla iki önemli etkinliğe daha imza attı.

IMPACT – Katarakt ve Astigmat Yönetimi Çalıştayı’nın ikincisi 26-27 Ekim tarihlerinde 200 cerrah ve 19 konuşmacının katılımıyla İstanbul’da yapıldı. Bu sene ilk kez gerçekleşen ve farklı formatıyla dikkat çeken Alcon ARENA ise 20 Ekim’de Ankara’da 30 cerrahın doğrudan, 66 cerrahın ise canlı yayın aracılığıyla katılımı ile düzenlendi. Alcon Türkiye Genel Müdürü Dr. Ege Bay, “Göz sağlığı uzmanlarıyla yakın işbirliği ve kaliteli göz sağlığı hizmetlerine erişim bizim için çok önemli. Bu yıl ilk kez yaptığımız Alcon ARENA ile alışılagelen uygulamaların dışına çıkarak, interaktif bir ortam yarattık.  Eğitim toplantımız bir bilim arenası formatında, zaman açısından ucu açık bir düzende kurgulandı. Katılımcı hekimlerimizin tüm sorularına yanıt verilinceye kadar devam etti. Bu uygulamayı sürdürmeyi planlıyoruz. Yine geçen sene başlattığımız IMPACT Katarak ve Astigmat Yönetimi Çalıştayı’nı bu yıl bir adım daha ileriye taşıdık. Her geçen yıl katılımcı hekim sayısının artması da göz sağlığı eğitimleri alanına olan yüksek ilgiye işaret ediyor. Alcon olarak Türk Oftalmoloji Derneği ile hekim eğitimleri alanındaki yakın işbirliğimize devam etme kararlılığındayız” diye konuştu.

Alcon ARENA; ilk interaktif toplantı platformu

20 Ekim’de Ankara’da gerçekleşen Alcon ARENA konuşmacıları Dr. Ahmet Akman ve Dr. Tamer Takmaz ‘göz içi lensler’ hakkında son bilgileri aktardı. Alcon tarafından özel olarak yaratılan toplantı formatında zamanı sadece konuşmacıların değil, katılımcıların da kullanması sağlandı. Toplantı öncesinde alınan sorulara ek olarak katılımcılar anlık sorular sordu ve vaka paylaşımı yapabildi. Webcast ile canlı da izlenebilen Alcon ARENA, “ilk interaktif toplantı” olarak kayıtlara geçti.

Türkiye Oftalmoloji Derneği desteğiyle; IMPACT

‘IMPACT – Katarakt ve Astigmat Yönetimi Çalıştayı’nın ikincisinde astigmatizma, oküler yüzey ve ölçümler, hasta iletişimi, preop işaretleme, rotasyonel stabilite gibi konular ele alındı. Doktorların bilimsel gelişimine katkı sağlanması hedeflenen çalıştayın açılış konuşmasını Türk Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Osman Şevki Arslan yaptı.