Ana Sayfa İlaç Bak ciğerim, bu oyunda tüm sorumluluk bizde!

Bak ciğerim, bu oyunda tüm sorumluluk bizde!

Print

Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında güçlerini birleştiren Roche İlaç Türkiye ve Türk Tıbbi Onkoloji Derneği (TTOD), Metin Tekin’den de aldıkları destekle hastalığa dikkat çekmek üzere “Bak Ciğerim, Akciğerim” diyor ve herkesi akciğerlerine özen göstermeye çağırıyor.

2018 yılında Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı için Ahmet Mümtaz Taylan ile bir kampanya filmine imza atan Roche İlaç Türkiye, bu yıl da Türk Tıbbi Onkoloji Derneği (TTOD) ve efsane futbolcu Metin Tekin ile bir araya geldi ve dünya genelinde önemi giderek artan akciğer kanserine dikkat çekmek için “Bak Ciğerim, Akciğerim” sloganıyla bir farkındalık kampanyası daha hazırladı.

Başrolünde Metin Tekin’in yer aldığı ve dijital medya kanallarında yayınlanan farkındalık filmi, hayatın tıpkı futbol gibi iyi yönetilmesi gerektiğine ve akciğer sağlığına dikkat çekiyor. #bakciğerim filminde, en sık görülen kanser türü olan1,2 akciğer kanserine karşı uyarılara kulak vermenin önemi de vurgulanıyor. Metin Tekin, geçmeyen inatçı öksürük, göğüs ağrısı ve iştahsızlık durumunda3 ertelemeden doktora başvurulması gerektiğini söylüyor ve “Hayat sahasına hep birlikte çıkalım ve sevdiklerimizle bu oyunu sağlıklı oynayalım” çağrısında bulunuyor.

Kampanya filmine https://www.youtube.com/watch?v=PRZYuzL3lsc linkinden ulaşabilirsiniz.