Ana Sayfa Ana Sayfa 177 Dijital hastane ödüllerini Sağlık Bakanı Yrd. Şuayip Birinci ve HIMSS Başkanı...

177 Dijital hastane ödüllerini Sağlık Bakanı Yrd. Şuayip Birinci ve HIMSS Başkanı Harold F. Wolf III’un elinden aldı

Türkiye, sağlıkta dijitalleşme başarısı ile HIMSS EMRAM seviye 6 ve 7 alan 177 hastanesi ile Amerika’dan sonra dünyada 2. Sıraya geldi. Bu sayı ile Avrupa’yı bir hayli geride bırakan Türkiye, bölge liderliğini göğüslemeye devam ediyor.

177 dijital hastane yöneticileri ödüllerini T.C. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci ve HIMSS Başkanı ve CEO’su Harold F. Wolf III’un elinden aldı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve konuk ülke Sağlık Bakanlarının katılımı ile açılan HIMSS’19 Eurasia – Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı, sağlık bilişiminin nabzını tutmaya devam ediyor.

Sağlık bilişimi ve teknolojilerindeki başarısı ile Avrupa liderliğini sürdüren Türkiye, HIMSS’19 Eurasia’da başarısını bir kez daha dünyaya duyurdu. HIMSS EMRAM kriterlerine göre Seviye 6 validasyonu alan 167 hastane, Seviye 7 validasyonu alan 3 hastane ile ilk defa bu yıl uygulamaya başlayan bir uygulama ile Seviye 6 validasyonu alan 7 Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ödül aldı. Hastane yöneticilerine ödülleri T.C. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, HIMSS Başkan ve CEO’su Harold F. Wolf III tarafından verildi.

Ödül töreninde konuşan ve 2013 yılında başlayan hastanecilik çalışmalarının bu noktaya geldiğini görmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, “Bakanlığımızın dünya standartlarında hizmet sağlayabilmesi için üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalıştık. Yorulmadık, daha fazla üretmekten kaçınmadık. Şimdi seviye 7 hastanelerimizin sayısını artırmaktan bahsedebiliyor ve dünyanın dört bir yanından övgü alabiliyorsak başarı ile kurulan bu güçlü sistemin değerli bileşenleri, sağlık çalışanlarımızı hatırlamak ve güçlü siyasal desteği şükranla anmak gerekir. Bugün burada dünyanın buluşma noktasında sadece dijital hastanecilik çalışmalarını görmeyeceksiniz. Sektör temsilcileri, kamu ve özel tüm hizmet sunucularıyla oluşmuş başarı hikayelerine tanık olacaksınız” diye konuştu.

Türkiye’deki HIMSS EMRAM seviye 6 ve 7 alan hastanelerin bu başarıları ile Avrupa’da yakalanması güç bir başarıya imza attığının söyleyen HIMSS Başkan ve CEO’su Harold F. Wolf III, ise Türkiye’de bu alandaki politikalar sayesinde sağlıkta dijitalleşme konusunda inanılmaz bir büyüme ve gelişme gördüklerini dile getirdi.

HIMSS’19 Eurasia – Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı, 1 Kasım, Cuma gününe kadar devam edecek.