Ana Sayfa İlaç Lilly, “Sınır Ötesi Kalpler” programı

Lilly, “Sınır Ötesi Kalpler” programı

Lilly, “Sınır Ötesi Kalpler” programıyla gönüllülük çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Kurulduğu günden bugüne kurumsal sosyal sorumluluğu şirket kimliğinin en önemli bileşenlerinden biri olarak sahiplenen Lilly’nin “Sınır Ötesi Kalpler” programı kapsamında, Lilly Türkiye İmmünoloji & Diyabet Terapötik Alan Lideri Fatih Tangı, bu yılki Sınır Ötesi Kalpler elçileri arasında yer aldı.

Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştiren Lilly, kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki güçlü projeleriyle öne çıkmaya devam ediyor. Lilly’nin 2011 yılında global ölçekte hayata geçirdiği ve her yıl dünya genelinde yaklaşık 100 Lilly elçisinin yardıma muhtaç topluluklar için gönüllü olarak görev aldığı “Sınır Ötesi Kalpler” programına bu yıl Lilly Türkiye’den de bir elçi katıldı. “Sınır Ötesi Kalpler” programı dahilinde, 15 gün boyunca Panama’da gönüllü olarak çalışan farklı ülkelerden gelen 14 Lilly elçisi arasında, Lilly Türkiye İmmünoloji & Diyabet Terapötik Alan Lideri Fatih Tangı da yer aldı.

Tangı, yaşadığı deneyimi şu sözlerle anlattı: “Lilly’de çalışmaya başladığım günden beri beni en çok heyecanlandıran projelerden biri Sınır Ötesi Kalpler programıydı. Programa dahil olmak istememdeki en önemli nedenlerden biri insanlara yardım edebilme ve bir şeyleri olumlu yönde değiştirme arzusu oldu. Bu yıl 13 Lilly elçisiyle birlikte Panama’nın doğu bölgesinde Kolombiya sınırına yakın bir bölgede, yağmur ormanlarında yaşayan yerli halkın sağlık taramasını gerçekleştirerek triyaj, konsültasyon, eğitim ve eczaneden oluşan 4 farklı istasyonda görev aldım. Bu hizmetle 1000’in üzerinde hastaya ulaştık. Gerek mesleki gerek kişisel olarak benzersiz bir deneyim yaşadığımı düşünüyorum.”

“Sınır Ötesi Kalpler” programı hakkında
Lilly’nin “Sınır Ötesi Kalpler” programı kapsamında her yıl dünya genelinde seçilen yaklaşık 100 Lilly elçisi 15 gün boyunca, gönüllü olarak sağlık hizmetleri, çocuklar ve yaşlılar için bakım, eğitim ve toplumsal gelişim alanlarında yardıma muhtaç topluluklara destek olmak için çalışıyor. Program kapsamında 2011’den bu yana 1000’in üzerinde gönüllü, gittikleri ülkelerde 70 bin saati aşkın gönüllük hizmetinde bulundu.  Şimdiye kadar Türkiye’den bu projeye katılan Lilly çalışanları, Tayland, Tanzanya, Çin ve Peru’da görev yaparak yardıma ihtiyaç duyanlara destek oldular ve farklı kültürleri tanıma, bireysel liderlik becerilerini geliştirme ve diğer Lilly çalışanlarıyla bir araya gelme imkânı buldular.