Ana Sayfa Ekonomi “Konya Şehir Hastanemizi gelecek yıl açmayı hedefliyoruz”

“Konya Şehir Hastanemizi gelecek yıl açmayı hedefliyoruz”

“Daha güçlü bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız”

Törende konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise tüm dikkat ve enerjilerini yapacakları icraatlere verdiklerinin altını çizerek, sözlerine şöyle devam etti:

“Yapısal reformları gerçekleştirerek ülkemizin önünü hızla açacağız. Her türlü iç ve dış saldırılar karşısında taviz vermeden, daha güçlü bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız. Bu hedef doğrultusunda Konya ilimizin kültür, tarım, sanayi ve ticaret şehrinin yanı sıra sağlık şehri olarak da anılmasını istiyoruz. Tüm Türkiye’nin olduğu gibi Konya’nın sağlığı da bizim önceliğimiz olmuştur. Bu çerçevede mahallerinizde, evlerinize komşu olarak sizlere hizmet veren 614’ü aile hekimi olmak üzere bin 146 pratisyen hekimimiz görev yapmaktadır. Uzman hekim sayımızı da 908’den 2 bin 16’ya çıkardık. Ambulans sayımız sadece 13 iken bugün bu sayı 102’ye ulaştı.

“Konya Şehir Hastanemizi gelecek yıl açmayı hedefliyoruz”

“Her zaman olduğu gibi, koruyucu sağlık hizmetleri önceliğimizdir. Bu amaçla Konya’da acil sağlık istasyonu ve aile sağlığı merkezi olarak 53 sağlık tesisini daha hizmete açtık. 17 yıllık süreçte şehrimizde 31 hastane binası tamamlanarak siz hemşerilerimin hizmetine sunuldu. Hastane yatak sayısı 4 bin 175’ten 7 bin 686’ya çıktı. Ayrıca inşaatının yarıdan fazlası tamamlanan Konya Şehir Hastanemizi inşallah gelecek yıl açmayı hedefliyoruz.”

Mevlana  Meydanı’nda konuşmaların ardından toplu açılış törenine geçildi.

Toplu açılış törenine, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir ve Leyla Şahin Usta, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, bazı milletvekilleri, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, toplu açılış töreninin ardından Konya Büyükşehir Belediyesi ve Valiliği ziyaret etti.