Ana Sayfa Ana Sayfa 41 Hekim 41 Fotoğrafla “Şiddete Hayır” Diyor!

41 Hekim 41 Fotoğrafla “Şiddete Hayır” Diyor!

Geçtiğimiz Mart ayında “Tıp Haftası” etkinlikleri gerçekleştirilirken farklı bir sanat etkinliği ortaya çıktı. Ortak noktaları hekim olmak ve fotoğrafa gönül vermek olan ülkemizin farklı yörelerinden 41 doktor bu projede yer almaya gönüllü oldular. Sağlık personeline şiddetin üst düzeye tırmandığı, sağlık kurumlarının ve personellerinin sürekli şiddet haberleri ile gündeme geldiği günümüzde,41 hekim sanatın iyileştirici gücüne inanarak 41 fotoğrafı bir araya getirerek bir sergi oluşturdular.

Dile getirilmek istenen “sağlıkta şiddetle değil, çektiğimiz fotoğraflarla gündeme gelmek istiyoruz” çığlığı aslında. İlk olarak Adana’da gösterime giren sergi, daha sonra Gaziantep’te,19 Mayıs haftasında da Samsun’da izleyicileri ile buluştu.9 Eylül tarihi hedeflenerek İzmir’de iki ayrı sergi salonunda görücüye çıktı.16 Eylül tarihinden itibaren sergi Aydın ile sonrasında ilçeleri ve Kuşadası ve Nazilli’de boy gösterecek. Yine 19 Eylülden itibaren serginin bir başka kolu da Nevşehir’de olacak. Serginin diğer Ege illeri başta olmak üzere toplamda 41 ilde halk ve sağlık personeli ile buluşması hedefleniyor. 29 Ekim haftasında ise başkent Ankara’da serginin taçlandırılması hedefleniyor.

Küratörlüğünü Dr.Tuğrul Tunca’nın üstlendiği sergiye eserleri ile katılan hekimler Abdulhakim Arısoy, Ahmet Özkara, Ali Erhan Kılıçoğlu, Aslıhan Aktemel, Aslı Ünal Tunca, Ayhan Özkur, Ayhan Pnarlı, Ayşe Aslıhan Karcı, Cengiz Torun, Cengizhan Emre, Civan Koca,Dilek Dai Özcengiz, Eda Bengi Yılmaz, Elçin Yoldaşcan, Emel Öztürk,Emre Yengel, Ergün Karadağ, Erhan Kutsal, Ertuğrul Tanrıkulu, Fatih Çiftçi, Gamze Yücel Ergene, Goncagül Ayhan, Günhan Özerdem, Gürkan Mersin, Leyla Genç, Mehmet Kondakçı, Mehmet Sürer, Mesut Kurt,Muhammet Yıldız, Mustafa Ajlan Uçar, Muzaffer Temel, Mücahit Taşer,Naciye Batmaz, Neşe Çam, Nureddin Özdener, Seyfi Arslan, Şule Solmaz Köksal, Şükrü Güngör, Timur Yılmaz, Ufuk Akdıkan, Yakup Şahin.