Ana Sayfa Yapay Zeka & Teknoloji Uyarlanabilir Zeka ile düşük dozda yüksek görüntü kalitesi sağlama

Uyarlanabilir Zeka ile düşük dozda yüksek görüntü kalitesi sağlama

Philips Healthcare

Philips, Incisive CT platformu ile tanısal görüntüleme portföyünü genişletiyor

Philips, görüntüleme, iş akışı ve yaşam döngüsü yönetimindeki inovasyonları birleştiren Incisive CT platformu ile görüntüleme departmanlarının ve sağlık kuruluşlarının finansal, klinik ve operasyonel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor

Gelişen sağlık trendleri ve hasta bakım teknolojisinde yaptığı yenilikçi çalışmalarla öncü olan Philips, 2019 Avrupa Radyoloji Kongresinde tanıttığı Incisive CT ile görüntüleme departmanlarının ve sağlık kuruluşlarının acil finansal, klinik ve operasyonel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

2019’un ilk yarısında Türkiye’de piyasaya sürülecek olan[1] Incisive CT, görüntüleme, iş akışı ve yaşam döngüsündeki inovasyonları birleştirerek, sağlık hizmeti sağlayıcılarının hasta ve personel için bilgisayarlı tomografi deneyimini geliştirmesine, akıllı klinik kararlar almasına ve verimliliği artırmasına büyük katkı sunuyor.

Konu ile ilgili olarak, BT ( Bilgisayarlı Tomografi) Türkiye Ülke Müdürü, Güneş Yavuz, ‘’Bilgisayarlı Tomografi (BT) radyoloji uygulamalarının kilit bir ayağı haline geldiğinde, sağlık hizmeti sağlayıcılarından gelen beklentileri değiştireceğine inanıyoruz. Bugün, bir BT sistemi, gelişmiş bir tanı cihazından çok daha fazlası olmakla beraber, sağlık hizmeti kuruluşlarının karşılaştığı acil finansal, klinik ve operasyonel zorluklara yanıt vermek zorunda olan tanısal görüntülemenin vazgeçilmez temel taşıdır. Philips olarak, Incisive CT platformumuz sayesinde sağlık kuruluşlarının hedeflerine ulaşmalarında büyük kolaylık sağlayacağımıza inanıyoruz.“ dedi.

Yaşam döngüsü yönetimi

Sağlık hizmeti sağlayıcıların operasyonel maliyetleri yönetmelerine yardımcı olan Incisive CT,böylece dikkatlerin ağırlıklı olarak hasta bakımını en iyi hale getirmeye verilmesini sağlıyor. Philips, sektörde ilk kez ‘Tube for Life’ garantisini[2] vererek işletim masraflarını, önemli bir ölçüde azaltarak, sistemin ekonomik ömrü boyunca ek bir ücret ödemeden, Incisive CT sistemi için kilit bileşen olan X-ray tüpünü değiştirmektedir. Philips ayrıca, eskime maliyetini en aza indirmek için, sistemde mevcut olan yazılım ve donanım güncellemelerini sağlayan Philips Technology Maximizer program opsiyonunu da bir hizmet olarak sunmaktadır.

Uyarlanabilir Zeka ile düşük dozda yüksek görüntü kalitesi sağlama

Philips iDose4 Premium Paketi, görüntü kalitesini iyileştirebilen iki önde gelen teknolojiyi içerir. Bunlardan biri iDose4 ve diğeri ise ortopedik implantlar için metal artefakt azaltma sağlayan (O-MAR) iteratif yazılımları. iDose4, artefakt önleyerek ve düşük dozda uzaysal çözünürlüğü artırarak görüntü kalitesini[3] iyileştirir. O-MAR ise, ortopedik implantların sebep olduğu artefaktları azaltır. Birlikte, azaltılmış artefaktları ile görüntüyü düzelterek, yüksek görüntü kalitesi meydana getirirler. Incisive CT’nin, özellikle pediyatrik çalışmalarda önem arzeden 70 kV tarama modu, düşük dozda gelişmiş teşhis güvenilirliği sağlar. Bu da sağlık personelinin görüntü kalitesinden ödün vermeden doz yönetminde kendini güvenli hissetmesine yardımcı olur.

Verimliliği ve iş akışını iyileştirme

Tarayıcı ve konsoldaki iş akışındaki gelişmeler, hastanın tarama işlemlerinin her aşamasında deneyimlerini iyileştirmeye yardımcı olur. Bu noktada, Philips’in yeni OnPlan hastabaşı gantri kontrolleri, teknisyenin hastadan uzaklaşmadan, yerleştirme ve tarama öncesi ayarlamaları gibi işlemleri doğrudan tarayıcıdan yapmasını sağlar. Ayrıca Incisive CT, sistemin işletim ekibinin farklı üyeleri arasında daha yüksek bir düzeyde tarama tutarlılığını da destekler. Son zamanlarda yapılan bir çalışmada, bu sayede sistemin tarama süresini %19 azalttığı görülmüştür. [4]

Incisive CT, günlük işlemleri etkilemeden, önce sorunları tahmin edebilen ve çözebilen proaktif sistem izleme içerir (uzaktan erişimli teşhis) ve tüm sorunların %31’i yerinde hizmete gereksinim duyulmadan çözülmesini sağlayarak sistemin çalışma süresini iyileştirir. [5] İşlemsel performansı daha da artırmak için Incisive CT, devamlı kurumsal performans iyileştirmeleri sağlayan entegre bir hizmet ve çözüm portföyü olan Philips Performance Bridge ile birlikte sunulabilmektedir. Aynı zamanda Incisive CT, zorlu vakalar için post-processing uygulamalarında kullanmak amacıyla Philips IntelliSpace Portal ile sorunsuzca entegre olur ve radyologların gelişmiş analiz uygulamalarına kapsamlı bir sistemle erişebilmelerini sağlar.

[1] Incisive CT Kuzey Amerika’da satılmamaktadır.

[2] Ürünün ömrü Philips tarafından 10 yıl olarak tanımlanmıştır. Tube for Life garantisi temin edilebilirliği ülkeye göre değişir. Lütfen ayrıntılar için yerel Philips satış temsilcinize danışın.

[3] Fantom çalışmalarında ölçüldüğü gibi uzaysal çözünürlük ve/veya gürültü azaltmadaki gelişmelerle tanımlandığı şekilde geliştirilmiş görüntü kalitesi.

[4] Oz Radyoloji Grubu’nda yapılan bir çalışmaya dayanarak. Örnek olay incelemelerinden elde edilen sonuçlar, diğer durumlarda sonuçların tahmini değildir. Diğer durumlarda sonuçlar değişebilir.

[5] Uzaktan servisler kullanılarak Philips portföy tarayıcılarından toplanan veri.