Ana Sayfa Tıp&Sağlık Prof. Dr. Ersoy Konaş, The Rhinoplasty Society’den en iyi araştırma ödülünü aldı

Prof. Dr. Ersoy Konaş, The Rhinoplasty Society’den en iyi araştırma ödülünü aldı

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Prof. Dr. Ersoy Konaş, ABD’de bulunan ve burun estetiği eğitimini desteklemek ve geliştirmek amaçlı kurulan dâhiler kulübü “The Rhinoplasty Society” en iyi araştırma ödülünü aldı.

Sözcü gazetesinin haberine göre; The Rhinoplasty Society’ye tüm dünyadan seçkin plastik cerrahlar tavsiye mektubu ile başvuruyor ve burun estetiği alanında başarılı bilimsel çalışmaları olması halinde kabul ediliyor. Prof. Dr. Ersoy Konaş’ın araştırması; çok ileri burun eğriliklerinin düzeltilmesi, operasyon tekrarının asgariye indirilmesi ve burun operasyonlarıyla nefes sağlığının korunup artırılmasını amaçlıyor.

Konaş, ödülün Türkiye’nin plastik cerrahi alanında dünyanın en başarılı ülkelerinden olduğunu bir defa daha tescillediğini vurguladı. Estetikte dünyanın yükselen yıldızının Türkiye olduğunu belirten Prof. Konaş, hastaların çok daha zor olan burun estetiği, yüz gençleştirme işlemleri için ülkemize geldiğini ifade etti.

 

 

Prof. Dr. Ersoy Konaş

1975 yılında Samsun’da doğduktan sonar ilk ve orta öğrenimini yine Samsun’da tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1999’da mezun oldu. Uzmanlık eğitimine, Tıpta Uzmanlık Sınavında ilk 20 içerisindeki derecesiyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda başladı

Uzmanlık eğitimini 2006’da tamamlayarak Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah ünvanını kazandı.2006-2009 yılları arasında Erzincan Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2011 yılında Erasmus MC Hollanda’da Kraniofasiyal ve Dudak Damak Yarıkları, Copure Centrum Belçika’da Estetik Fellowluk programlarını tamamlamıştır. 2012 yılında doçentlik ünvanını haketmiştir. Yapmış olduğu çalışmalar sonucu 2013 yılında Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi Uzmanı ünvanını almıştır. Halen Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda Doçent olarak çalışmakta ve Tıp Fakültesi Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyeliklerini yürütmektedir.

Özel ilgi alanları arasında;yüz ve tüm gövde estetik cerrahisi, estetik ve fonksiyonel burun ameliyatları, meme estetiği, baş ve yüz bölgelerinin doğuştan olan veya sonradan gelişen rahatsızlıklarının tedavisi, yüz, çene ve kafa kemiklerinin şekil bozuklukları, ortognatik cerrahi (çene estetiği) ve dudak-damak yarıkları sayılabilmektedir.

http://www.hastane.hacettepe.edu.tr/115.html?drid=249