Ana Sayfa İlaç Bayer Türk Çevre Sağlığı: “Deniz Varsa Hayat Var”

Bayer Türk Çevre Sağlığı: “Deniz Varsa Hayat Var”

Bayer Türk Çevre Sağlığı Ekibi 3 yıldır Bayer’in tüm dünyada destek verdiği gönüllülük projesi Community Service Day kapsamında Kıyı Temizleme Hareketi’ne katıldı.

Bayer Türk Çevre Sağlığı Ekibi, bu yıl Deniz Temiz Derneği TURMEPA’nın kıyı ve denizleri korumak amacıyla hayata geçirdiği Kıyı Temizleme Hareketi’ne destek verdi. Daha önceki yıllarda Community Service Day kapsamında okul boyayan, Belgrad ormanında çevreyi temizleyen, köpek kulübeleri yapan ve Ahtapot Gönülleri ile birlikte derneğe bağışlanan eşyaların ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasına yardımcı olan Bayer Türk Çevre Sağlığı Ekibi; bu yıl Kınalıada’da kıyı temizleme etkinliği için bir araya geldi.

Bayer Türk Çevre Sağlığı Ekibi, etkinlik öncesinde ekip çalışmasının önemi konusunda farkındalık kazandırmayı amaçlayan Deniz Temiz Derneği’nin düzenlediği eğlenceli takım oyunlarına katıldı. Ardından gruplara bölünen ekip; kıyıdaki plastik, kağıt, cam ve metal atıkları ayrıştırarak topladı. Yarım gün süren etkinlik boyunca 38 kilo çöp toplayan 18 kişilik Bayer Türk Çevre Sağlığı Ekibi; Deniz Temiz Derneği / TURMEPA tarafından verilen eğitim sayesinde iklim değişikliği, azalan su kaynakları ve kaybolan türler konusunda da bilgi edindi.

İnsanların yaşamını zorlaştıran ve tehdit eden hastalıklarla mücadele etmek ve bu hastalıkları tamamen ortadan kaldırabilmek için vektör kontrol çözümleri üreten Bayer Türk Çevre Sağlığı, geliştirdiği haşere kontrol yöntemleriyle kamu sağlığını ve hijyenini korurken gıda güvenliğini de arttırmayı hedefliyor; insanı çevreleyen tüm alanlarda zararlı canlılarla mücadele ederek “Çevreden İnsana Sağlık” mottosuyla çözümler sunuyor. Bu misyon doğrultusunda TURMEPA ile birlikte bir etkinlik gerçekleştiren Bayer Türk Çevre Sağlığı Ekibi; önümüzdeki dönemde de çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunacakları sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam edecek.

Bayer Çevre Sağlığı hakkında ayrıntılı bilgiye cevresagligi.bayer.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.