Ana Sayfa Tıp&Sağlık ‘Anne Dostu’ ilk özel hastane

‘Anne Dostu’ ilk özel hastane

Sağlık Bakanlığının 2015 yılından beri uyguladığı ‘Anne Dostu Hastane’ programı doğrultusunda detaylı ve yoğun denetimleri başarı ile tamamlayarak, Türkiye’nin ilk ‘Anne Dostu’ özel hastanesi olmaya hak kazanan Salihli Özel Can Hastanesi belgesini düzenlenen törenle aldı.

Hastanede gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını yapan hastane Başhekimi Op. Dr. Aytuğ Aksan, hastane olarak kuruldukları 2002 yılından bu yana bir aile ferdi gibi annelerin yanında olduklarını söyledi. Anneliğin gebelik süreci ile birlikte büyük bir adanmışlık olduğunu vurgu yapan Dr. Aksan “Her türlü fedakarlığı yapan annelerimizin gebelik sürecinden başlayarak, doğum sonrası da devam eden bu yolculuklarında bir aile ferdi gibi yanlarındayız. Özellikle ilk defa doğum yapan annelerimizi normal doğuma yönlendirerek, evlerinin konforunda, her türlü tıbbi personel desteği ile stres yaşamadan tek kişilik odalarda doğum yapmalarını sağlıyoruz” diye konuştu.
Ağrısız normal doğumu başarıyla gerçekleştirebildiklerine dikkat çeken Aksan, hasta hizmet kalitesini artırmak için her gün bir önceki günden daha iyi olmak gerekliliğinin bilinciyle çalıştıklarını ifade etti. Anne dostu ve yeni doğan bebek dostu hastane unvanlarının yüksek kalite standartları ile alınabildiğine belirten Aksan, servislerde gebeye fiziksel ve ruhsal birebir destek verildiğini, anne ve bebek odaklı hizmet verdiklerini vurguladı. Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü Özlem Dilek ise, normal doğum oranlarının çok yüksek olduğunu hatırlatarak, “Ağrısız normal, kendi evindeymiş gibi doğum imkanı sunarak, bebeklerin ve annelerin mutluluğu için hastane olarak canla başla çalışmaya devam edeceğimizin bilinmesini isterim. Bugün de bu çalışmamızın belgelenmesi bizim için bir gurur ve gelecek hedeflerimiz için motivasyon kaynağı oldu. Emeği geçen tüm yöneticilerimize ve personelimize teşekkür ederiz” dedi.