Ana Sayfa İlaç AstraZeneca Türkiye, iki yıl üst üste “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” arasında

AstraZeneca Türkiye, iki yıl üst üste “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” arasında

400 kişiyi aşkın kadrosuyla hastaların hayatlarında anlamlı bir fark yaratmak için çalışan AstraZeneca Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü’nün 30 Nisan 2019 tarihinde açıkladığı “Türkiye’nin En İyi İşverenleri – Great Place to Work Listesi”nde 250-500 çalışan kategorisinde yerini aldı. Ayrıca “Kadınlar için En İyi İş Yeri” kategorisinde 3.’lük ve “Toplumsal Paylaşım Özel Ödülü”nü de kazanan firma, Astra ve Zeneca şirketlerinin birleşerek AstraZeneca’yı oluşturmasının 20. yılında da, her şeyden önce insana değer veren yenilikçi ve eşitlikçi uygulamalarıyla, “İyi Bir İş Yeri” olma stratejisi doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Great Place to Work Enstitüsü, Türkiye’de yedinci kez düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri – Great Place to Work Listesi’ni açıkladı. AstraZeneca Türkiye de ikinci yıl üst üste insani dokunuşu yüksek kurum kültürüyle listeye girmeye hak kazanan 31 şirketten biri oldu. Ayrıca fırsat eşitliği, çeşitlilik ve katılımcılığı destekleyen, özellikle kadın çalışanlara yönelik öncü uygulamalarıyla “Kadınlar için En İyi İş Yeri” kategorisinde 3.lük ödülü ile topluma ve çevreye katma değer yaratmak üzere gösterdiği çabalarla “Toplumsal Paylaşım Özel Ödülü”nü kazanan AstraZeneca, “İyi Bir İş Yeri” olma stratejisi doğrultusundaki çalışmalarını böylece üç ödülle taçlandırdı.

“İnsana saygı en büyük önceliğimiz”
AstraZeneca Türkiye’nin başarısını değerlendiren AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan ödüller hakkında şunları söyledi: “’İnsana Saygı’ ilkemiz doğrultusunda önce insanı merkeze koyarak çalışanlarımızın iş-özel yaşam dengesini ve çalışan bağlılığını sağlama odaklı esnek çalışma ve esnek yan haklar gibi pek çok motivasyonel uygulamayı Türkiye’de hayata geçiren ilk firmalardan biriyiz. Sürekli gelişime inanıyor ve sürdürülebilir başarıyı hedefliyoruz. AstraZeneca İnsan Kaynakları Ekibi olarak yeni trendleri takip edip AstraZeneca’ya uyarlıyor, çalışanlarımızı iş hayatlarında destekleyerek başarılı olmalarını sağlayacak fırsatlar oluşturmak için çalışıyoruz. Çalışanlarımızı dinlemenin ve onlara düşüncelerine değer verildiğini hissettirmenin öneminin farkındayız ve tüm uygulamalarımızı bu düşüncemize dayandırıyoruz. Bu kapsamda çalışanlarımızın bağlılığının düzenli olarak ölçüldüğü ve geri bildirimlerinin alındığı anketler de yapıyoruz. Her şeyden önce insana değer veren bir şirket olarak iki yıl üst üste, hem de AstraZeneca’nın 20. yılında bu değerli ödülleri kazanmak bizler için ayrı bir motivasyon ve gurur kaynağı oldu. Yenilikçi ve eşitlikçi uygulamalarımızla birlikte “İyi Bir İşyeri” olma stratejimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.”